Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Piłka nożna W niedzielę zagrają "Europejczycy". Typy SPORT4FANS

W niedzielę zagrają "Europejczycy". Typy SPORT4FANS

Piłka nożna | 26 lipca 2015 08:00 | Paweł Przybyła
Podbeskidzie ostatni raz wygrało z Legia w sierpniu zeszłego roku.
fot. Jakub Ziemianin - ziemianinfoto.blogspot.com
Podbeskidzie ostatni raz wygrało z Legia w sierpniu zeszłego roku.

W niedziele po boiskach ekstraklasy będą biegać „europejczycy”.Niektórzy tylko, po ostatnich wyczynach w eliminacjach do Ligi Europy, musieli zdać związkowe paszporty. Teraz pozostaje im walka o to, aby w przyszłym roku UEFA znowu wbiła w ich paszporty swoją pieczątkę, uprawniającą do gry w europejskich pucharach.
 

Niedziela, 15:30, Pogoń Szczecin – Śląsk Wrocław
To będzie mecz dwóch drużyn, które są teraz w zupełnie innych nastrojach. Pogoń w pierwszym meczu zaprezentowała się znakomicie, wygrywając na stadionie mistrza Polski. W meczu z Lechem drużyna pokazała charakter, a sam Czesław Michniewicz przekonał do siebie wszystkich tych, którzy wątpili w jego osobę jako trenera. Było ich bardzo niewielu, ale jednak. Dzisiaj, pojawiają się już tacy, którzy mówią, że Michniewicz razem z tą może nie przewyższającą naszą ligę, ale na pewno nie odstającą od ligowej średniej kadrą, jest w stanie w tym sezonie sprawić niespodziankę. W pierwszym meczu sezonu „portowcy” dali takiemu gdybaniu solidny argument, a futbol przecież kocha niespodzianki.
 

Wrocławianie są teraz w dołku. Początek sezonu mieli jeszcze trudniejszy niż ich dzisiejsi rywale; na początek spotkali się z Legią, ale ligowe mecze musieli przeplatać z pucharowymi. Przygoda podopiecznych trenera Tadeusza Pawłowskiego z LE skończyła się bardzo szybko, bo już na drugiej rundzie kwalifikacji. IFK Goeteborg okazał się zbyt trudnym rywalem i po rewanżowej porażce 2-0, piłkarze Śląska odpadli z rozgrywek. Żeby myśleć o wysokiej lokacie w nowym sezonie ekstraklasy, zespół z dolnego śląska musi jak najszybciej się otrząsnąć i zacząć wygrywać mecze. Wiele wskazuje jednak na to, że w starciu z rozpędzoną Pogonią, znowu będą musieli uznać wyższość rywala.


Typ SPORT4FANS: Pogoń


Niedziela, 15:30, Jagiellonia Białystok – Termalica Bruk-Bet Nieciecza
Faworyta tego spotkania wskazać bardzo łatwo. Mimo, że „Jaga” też odpadła z rozgrywek Ligi Europy, szybki koniec tej przygody był wliczony w koszta. Białostoczanie zrobili co mieli zrobić, rozbili w pierwszej rundzie dużo słabszego rywala, a w drugiej, kiedy przyszło zagrać z trochę silniejszym przeciwnikiem, nie dali rady i walkę o awans do kolejnej rundy przegrali z Omonią Nikozja. Kadra na ekstraklasę wydaje się być optymalną, jak na aspiracje i możliwości "żubrów". Michał Probierz ma do dyspozycji szeroki zakres piłkarzy i, naszym zdaniem, w tym roku Jagiellonia znowu zajmie wysoką lokatę. Termalica im w tym na pewno nie przeszkodzi.
 

Piłkarze z Niecieczy już modlą się o utrzymanie. Dosłownie. Dawid Plizga, jeden z czołowych zawodników trenera Piotra Mandrysza, sam zauważył, że w konfrontacji ze słabym Piastem, jego drużyna nie oddała nawet strzału na bramkę. – Musimy się poprawić- mówił pomocnik. Nie zanosi się jednak na to, aby poprawa w wymiernym stopniu, to znaczy zdobycz punktowa, przyszła w niedzielne popołudnie. Może „wieśniacy” oddadzą strzał na bramkę, ale taki progres nie zapewni ligowego bytu.
 

Typ SPORT4FANS: Jagiellonia
 

Niedziela, 18:00, Legia Warszawa – Podbeskidzie Bielsko-Biała
Wszyscy mają wrażenie, że Legia wyszła już z dołka, do którego wpadła na początku sezonu. Słusznie. Piłkarze Henninga Berga nie wpadli bowiem na starcie rozgrywek do wielkiego dołu, ale potknęli się na maleńkiej nierówności. Dzisiaj, kiedy warszawska maszyna ma już przyzwoitą prędkość, ale nie osiągnęła jeszcze szczytowej, zagra przeciwko Podbeskidziu. Najprawdopodobniej, będzie to tylko miły, niezbyt wymagający przystanek, na drodze do odzyskania tytułu mistrza polski. Jeżeli końcowym „legionistów” ma być „meister”, przez takie stacje jak TSP powinni przejeżdżać z prędkością pendolino.
 

Na przedsezonowej prezentacji „górali”, klub przedstawił nowe, marketingowe hasło: „Odkryj góralski charakter”. Przed piłkarzami Dariusza Kubickiego piekielnie trudny mecz w Warszawie, do której wraca jak do siebie. To z Legii, jako piłkarz, wywędrował na wyspy i to z Legią, jako asystent trenera, zdobył mistrzostwo Polski. Tyle, że drużyna która wybiegnie dzisiaj na murawę stadionu przy Łazniekowskiej, nie ma nic wspólnego z tymi, z którymi styczność miał Kubicki. Wiemy jedno: jeżeli piłkarze spod Klimczoka myślą o zdobyciu chociażby jednego punktu w meczu z Legią, muszą „odkryć góralski charakter”. Tylko agresywne granie i walka o każdy centymetr boiska, mogą zmniejszyć różnicę klas pomiędzy Podbeskidziem a Legią. W Lubinie piłkarze Podbeskidzia zagrali lepiej, niż od nich oczekiwano,więc Legia wcale nie musi mieć tak łatwo.

Typ SPORT4FANS: remis
 

Paweł Przybyła
Kategoria: Piłka nożna
Komentarze (0)