Sport4fans.pl Piłka nożna Emocje w Poznaniu. Robak bohaterem!

Emocje w Poznaniu. Robak bohaterem!

Piłka nożna | 25 lipca 2015 20:01 | Adrian Szymczak

W najciekawszym spotkaniu drugiej kolejki Ekstraklasy Lech Poznań na własnym boisku podejmował Lechię Gdańsk.

Oba zespoły niespodziewanie przegrały mecze inaugurujące rozgrywki: Lechia z Cracovią, a Lech z Pogonią Szczecin. Podopieczni Macieja Skorży podchodzili do tego spotkania w lepszych nastrojach, ponieważ w tygodniu wyeliminowali FK Sarajevo i awansowali do III rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Natomiast Lechia bardzo chciała zmazać pierwszą plamę w rozgrywkach polskiej Ekstraklasy i zrobić wszystko, by zdobyć pierwsze cenne punkty.

Pierwsze minuty zapowiadały bardzo wyrównane spotkanie. Bliżej zdobycia pierwszej bramki byli gospodarze. Po dobrym prostopadłym podaniu Szymona Pawłowskiego, oko w oko z Marko Mariciem stanął Marcin Robak, ale ten pojedynek zwyciężył bramkarz gości broniąc strzał Robaka. W odpowiedzi Piotr Wiśniewski strzelał zza pola karnego, ale jego strzał zatrzymał się na bocznej siatce bramki strzeżonej przez Jasmina Buricia. Z bramki pierwsi cieszyli się gospodarze - po złym wznowieniu Maricia piłkę przejął Darko Jevtić i podał do Kaspra Hamalainena, który bez zastanowienia huknął z 20 metrów i piłka odbijając się od słupka wpadła do siatki.

Kolejne minuty to okres bardzo szarpanej gry z jednej i drugiej strony. Częściej przy piłce byli zawodnicy gości, ale w swoich poczynaniach byli bardzo niedokładni. Lechici ograniczali się głównie do gry z kontry. Jedna z nich mogła się zakończyć bramką, ale znów Maric okazał się lepszy od Robaka. Pierwsza połowa nie przyniosła już zmiany rezultatu i po 45 minutach Lech schodził do szatni z przewagą jednej bramki.

W drugą część spotkania lepiej weszła Lechia Gdańsk. Podopieczni Jerzego Brzęczka przesunęli się wyżej, przejęli inicjatywę na boisku i coraz groźniej atakowali bramkę Jasmina Buricia. W początkowych minutach bardzo groźny strzał zza pola karnego oddał Ariel Borysiuk, ale piłka minimalnie przeleciała nad poprzeczką. Lechia starała się napierać, a Lech nadal grał swoje i szukał szansy w kontrze. Jednak z minuty na minutę lechici coraz bardziej oddawali pole gry piłkarzom Lechii.  Ataki gości w końcu przyniosły efekt w 75 minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, głową strzela Rafał Janicki i piłka wpada obok bezradnego Buricia.

Stracona bramka mocno ożywiła piłkarzy Macieja Skorży, którzy w końcu zaczęli grać w piłkę w drugich 45 minutach i w najmniej oczekiwanym momencie odmienili losy meczu. W doliczonym czasie, po świetnej kombinacyjnej akcji gola strzela Marcin Robak i to Lech Poznań zgarnia całą pulę w sobotnim spotkaniu. Lech Poznań - Lechia Gdańsk 2:1!

Lech tym zwycięstwem zdobywa pierwsze punkty w lidze. Piłkarze Macieja Skorży przespali drugie 45 minut, by w ostatnim momencie obudzić się i zadać bolesny cios. Jednak duże brawa należą się piłkarzom Lechii Gdańsk, którzy w drugiej połowie konsekwentnie atakowali bramkę, co przyniosło oczekiwany rezultat. Goście zasłużyli na remis, ale w najważniejszym momencie troszeczkę przysnęli, co skrzętnie wykorzystali mistrzowie Polski. Bramka w doliczonym czasie gry na wagę trzech punktów to coś, co lubimy najbardziej w naszej Ekstraklasie.

Lech Poznań - Lechia Gdańsk 2:1

19' - Kasper Hamalainen 1:0

75' - Rafał Janicki 1:1

90+3 - Marcin Robak 2:1

Z Poznania

Adrian Szymczak

TWITTER: @SzymczakAdrian

Oceny SPORT4FANS w skali 1-10:

Lech Poznań:

Jasmin Burić (7) - Tomasz Kędziora (7)- Tamas Kadar (8)- Marcin Kamiński (7)- Bary Douglas (7)- Dariusz Dudka (6)- Łukasz Trałka (7)- Darko Jevtić (grał do 61 minuty, ocena 6)- Szymon Pawłowski (grał do 68 minuty, ocena 7)- Kasper Hamalainen (grał do 74, ocena 8)- Marcin Robak (8)

Rezerwowi: Maciej Gostomski - Kebba Ceesay - Maciej Wilusz - Abdul Aziz Tetteh - Dariusz Formella (grał od 68 minuty, ocena 7)- Gergo Lovrencsics (grał od 61 minuty, ocena 7)- Denis Thomalla (grał od 74, ocena 7);

Lechia Gdańsk:

Marko Maric (7)- Grzegorz Wojtkowiak ( 6)- Rafał Janicki (7)- Mario Maloca (6)- Jakub Wawrzyniak (6)- Ariel Boryiuk (6)- Maciej Makuszewski (grał do 67 minuty, ocena 5)- Piotr Wiśniewski (grał do 45 minuty, ocena 5)- Sebastian Mila (grał do 60 minuty, ocena 5)- Adam Buksa (6);

Rezerwowi: Łukasz Budziłek - Michał Mak (grał od 67 minuty, ocena 6)- Bruno Nazario (grał od 60 minuty, ocena- 6) Adam Dźwigała - Stojan Vranjes - Grzegorz Kuświk(grał od 45 minuty, ocena 6) - Paweł Stolarski