Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Piłka nożna Białostoczanie punktują beniaminka

Białostoczanie punktują beniaminka

Piłka nożna | 26 lipca 2015 18:00 | Tomasz Chomczyk

fot. x-news

W niedzielne popołudnie przy ul. Słonecznej spotkały się 2 rewelacje poprzedniego sezonu. Jedni zawojowali Ekstraklasę, a drudzy pokazali niesamowitą grę w 1. Lidze. Trener Probierz pomimo niepowodzenia na Cyprze desygnował do gry taką samą 11-stkę, jak 3 dni temu. „Nie chcę rozmawiać o zmęczeniu, musimy skupić się na zdobyciu 3 punktów” – tak całe zamieszania skomentował Maciej Gajos.


Rzeczywiście, Jaga wzięła się do roboty od pierwszych minut. Swoje okazje do strzelenia gola mieli zarówno Gajos, jak i Tuszyński. Szczęście sprzyjało jednak Termalice i jak nie Nowak, to ratował ich słupek albo poprzeczka bramki. Od czasu do czasu zawodnicy z Niecieczy byli w stanie odpowiedzieć. W 24 minucie spotkania ładnym strzałem popisał się Babiarz, a z najwyższym trudem interweniował Drągowski. Otwarcie wyniku nastąpiło dopiero w 40 minucie. Znakomite dośrodkowanie Tomasika wykończył strzałem głową właśnie Maciej Gajos. Jednak wcześniej nie najlepiej zachował się blok obrony, który kompletnie odpuścił krycie ofensywnego pomocnika Jagiellonii.


Drugą cześć gry lepiej zaczęli goście. Śmiałe ataki, odważne rajdy skrzydłami i groźne strzały. Wszystko dobrze, tylko bramek zabrakło. Najpierw z 6 metrów fatalnie pomylił się Kędziora. Potem również z najbliższej odległości strzelał Kaczmarczyk, ale jego uderzenie trafiło w poprzeczkę. Jagiellonia podrażniona ofensywą gości zabrała się do roboty. Konsekwentnie budowane ataki pozycyjne wreszcie przyniosły skutek. Piłka na prawą flankę, tam jest defensywny pomocnik – Rafał Grzyb, dośrodkowanie i bramkę dla żółto-czerwonych strzela Tuszyński. Do końca spotkania podopieczni Probierza kontrolowali przebieg spotkania, choć sam Patryk miał jeszcze 2 doskonałe sytuacje do powiększenia prowadzenia.


Termalica nie zagrała słabo. Widać brak doświadczenia, słaby blok obronny, niepewną grę na linii bramkarza, ale z drugiej strony ten zespół ma potencjał. Wysoka kultura gry, spokój w rozgrywaniu piłki i całkiem niezła ofensywa. Okazja do rehabilitacji już za tydzień, kiedy ich rywalem będzie Śląsk Wrocław.


Jagiellonia Białystok 2-0 Łks Termalica Bruk-Bet Nieciecza
40’ – M.Gajos

72’ – P. Tuszyński


MVP wg. SPORT4FANS: Piotr Tomasik

Kategoria: Piłka nożna
Komentarze (0)