Sport4fans.pl Piłka nożna Legia rozbiła Górali. Piękny gol Żyry.

Legia rozbiła Górali. Piękny gol Żyry.

Piłka nożna | 27 lipca 2015 02:35 | Paweł Przybyła
Kibice z Warszawy mieli w niedzielne, późne popołudnie, wiele powodów do radości

Niedzielnym meczem z Podbeskidziem piłkarze Berga potwierdzili swoją doskonałą dyspozycję. Na tle słabego Podbeskidza, urządzili sobie trening strzelecki i pewnie, 5-0, pokonali gości z Bielska-Białej.

Nowy nabytek strzela
Legioniści od początku meczu ruszyli do ataku. Na efekty nie trzeba było długo czekać, bo już po czterech minutach było 1-0. Bramkę, samobójczą, zdobył Bartosz Jaroch, który niefortunnie próbował wybić piłkę słaną w pole karne przez Guilherme. Później było już tylko lepiej. Rozpędzona Legia nie zostawiła złudzeń i w pierwszej połowie wygrała mecz. Doskonałą połówkę zagrał nowy napastnik Legii, Nemanja Nikolić, który do strzelonej przez siebie bramki, dołożył asystę przy golu Michała Kucharczyka. Na tle dziurawej obrony Podbeskidzia, Węgier grał w innej galaktyce.

Rozbite Podbeskidzie
Szybko stracona bramka, zaowocowała zupełną dezorganizacją w grze „górali”. Szczególnie widać to było w środku pola, gdzie prócz grającego kolejne świetne zawody Kato, Legia miała zupełną swobodę. Mateusz Możdżeń zagrał poniżej oczekiwań, a środkowi obrońcy nie dawali rady w pojedynkach z ofensorami Legii. W drugiej połowie mimo tego, że Legia pod bramką Kaczmarka była rzadziej, w ich grze wiele się nie zmieniło, bo Duda samym przyjęciem piłki potrafił zmylić Kolcaka czy Nowaka.

Ciekawsza druga połowa
W drugich 45 minutach Legia dołożyła kolejne dwa gola, choć piłkarze Podbeskidzia w szatni zapomnieli o trzech bramkach, które „Wojskowi” zaaplikowali im do przerwy. – Mieliśmy 5 klarownych sytuacji, ale Kuciak bronił niesamowicie - mówił po meczu Damian Chmiel. – Ja sam miałem dwie sytuacje, ale sam nie wiem jak je wybronił - bronił siebie pomocnik Podbeskidzia. Warta zaznaczenia jest również bramka Michała Żyry, która na pewno zostanie jedną z najładniejszych tego sezonu. Tego nie da się opisać, więc odsyłamy was do filmów wideo w sieci. Widząc takie bramki w polskiej lidze, odzyskuje się wiarę w nasze krajowe, ligowe, piłkarskie podwórko.

Ostatecznie, przy Łazienkowskiej górą Legia.

Oceny SPORT4FANS (w skali 1-10)

Legia: Kuciak (9) – Bereszyński (8), Rzeźniczak (7), Pazdan (7), Brzyski (8) – Guilherme (7), Furman (8), Jodłowiec (8), Kucharczyk (8) – Nikolić (9), Prijović (6)

Rezerwowi: Duda (8), Żyro (9), Saganowski (5)

TSP: Kaczmarek (5) – Jaroch (3), Nowak (4), Kolcak (4), Mójta (5) – Sokołowski(5), Deja (5), Kato (8), Możdżeń (4), Chmiel (7) – Demjan (7)

Rezerwowi: Kowalski (6), Janić (5), Szczepaniak (3)