Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Piłka nożna Zahorski wkupił się w łaski. Małe derby Śląska dla Górnika
Kibice Górnika Zabrze
fot. wikipedia.org
Kibice Górnika Zabrze

Zahorski wkupił się w łaski. Małe derby Śląska dla Górnika

Piłka nożna | 25 lutego 2013 21:05 | Dominik Wardzichowski

Górnik Zabrze pokonał przed własną publicznością zespół Piasta Gliwice, na zakończenie 16. kolejki T-Mobile Ekstraklasy. Jedyną bramkę dla zabrzan zdobył Tomasz Zahorski. Napastnik, którego na prezentacji wygwizdali kibice, teraz dał swojemu zespołowi bardzo cenne trzy oczka. 


Wszystko wskazuje na to, że „Zahor” nie będzie już pośmiewiskiem kibiców w Zabrzu. Dzięki dzisiejszej bramce, która dała Górnikowi bardzo cenne trzy oczka i bezpośredni kontakt z czubem tabeli, Zahorski wkupił się w łaski fanów trójkolorowych. Ale, żeby nie było zbyt różowo, to musimy otwarcie powiedzieć, że były reprezentant Polski zmarnował kilka naprawdę wyśmienitych szans na podwyższenie rezultatu.

Tak naprawdę wynik 1:0 dla Górnika, to najniższy wymiar kary. Całe spotkanie toczyło się pod dyktando gospodarzy, a Piast nie potrafił stworzyć sobie dobrej okazji do zdobycia gola. To podopieczni Adama Nawałki wykazywali się większą kulturą gry, ale brakowało skuteczności.

Zahorski powinien po dzisiejszym spotkaniu schodzi do szatni, nie z jednym, ale przynajmniej z trzema golami. To samo Paweł Olkowski. Skrzydłowy zabrzan był dzisiaj bardzo widoczny. Jego rajdy siały popłoch w szeregach gości, ale co z tego skoro Paweł jak nie strzelał, tak nie strzela. I nic nie wskazuje na to, aby w tej kwestii miało się coś zmienić. Sam zawodnik po meczu przyznał, że jego niewykorzystane sytuacje, wprowadziły nerwowość w końcówce spotkania. Przynajmniej nie mydlił nikomu oczu.

Niekwestionowanym bohaterem dzisiejszego meczu był Dariusz Trela. Bramkarz Piasta potwierdził tym samy, że jego dobra dyspozycje z poprzedniej rundy nie była dziełem przypadku. Trela dwoił się i troił między słupkami i tylko jego skuteczne interwencje uchroniły gliwiczan przed blamażem.

Czy zabrzan stać na walkę o europejskie puchary? Jeżeli poprawią skuteczność, to nie będzie to niemożliwe. Lekiem na poprawę skuteczności, może okazać się Prejuce Nakoulma, który nie mógł dzisiaj wystąpić z powodu urazu. Patrząc jednak na to jaki stadion będą mieć w Zabrzu, to aż chciałoby się oglądać tam piłkę na europejskim poziomie.
Kategoria: Piłka nożna
Komentarze (0)