Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Piłka nożna Jedenastka kolejki SPORT4FANS (2)

Jedenastka kolejki SPORT4FANS (2)

Piłka nożna | 28 lipca 2015 20:16 | Redakcja
Dusan Kuciak
fot. Marcin Karczewski / Superstar.com.pl
Dusan Kuciak

2. kolejka T-Mobile Ekstraklasy za nami. Nie zabrakło w niej niespodziewanych rozstrzygnięć. Do takich należała wygrana 2:0 Korony Kielce w Lubinie, stąd obecność w naszym zestawieniu Kamila Sylwestrzaka. Najliczniej reprezentowaną grupą są zawodnicy Legii Warszawa. To nie dziwi. Wicemistrzowie Polski rozbili Podbeskidzie Bielsko-Biała aż 5:0.


Dusan Kuciak (Legia Warszawa) – wynik 5:0 dla Legii w meczu z Podbeskidziem trochę zakłamuje rzeczywistość. Słowak naprawdę miał sporo pracy i zasłużył na wysoką notę. Od początku sezonu nie można mieć do niego większych zastrzeżeń. Na ławce posadził Arkadiusza Malarza, który przy takiej formie Kuciaka szybko się z niej nie podniesie.


Kamil Sylwestrzak (Korona Kielce) – lewy obrońca kieleckiej drużyny miał duży udział w niespodziewanym zwycięstwie w Lubinie. Asystował przy drugiej bramce, kiedy w pełnym biegu dośrodkował wprost na głowę Przybyły. Do świetnej gry w ofensywie dodał poprawną postawę w defensywie.


Jarosław Fojut (Pogoń Szczecin) – wrócił do Polski i jest zdecydowanie wyróżniającą się postacią swojego zespołu. Jeśli utrzyma formę niewykluczone, że sięgnie po niego Adam Nawałka. Do tego potrzeba jednak równej formy przez co najmniej rundę.


Jakub Czerwiński (Pogoń Szczecin) – to zawodnik, który przy Fojucie wygląda nie jak debiutant, a ligowy wyjadacz. W meczu ze Śląskiem powstrzymał Kamila Bilińskiego przed wyjściem sam na sam z Kudłą.


Bartosz Bereszyński (Legia Warszawa, 2*) – bardzo solidny występ przeciwko Podbeskidziu. Poważnie naciska na Łukasza Brozia. Bardzo dobry w ofensywie i bezbłędny w obronie.


Krzysztof Mączyński (Wisła Kraków) – wyśmiewany niesłusznie za mecze w reprezentacji, w Wiśle udowadnia, że jest wartościowym zawodnikiem. Strzelił bramkę w Wielkich Derbach Krakowa i wprowadził wiele spokoju w środku pola.


Mateusz Cetnarski (Cracovia) – 9 miesięcy temu nie wiedział czy będzie grał w piłkę. W 2. kolejce Ekstraklasy był bohaterem Pasów. Strzelił bramkę wyrównującą. Przy niej popisał się dużą przytomnością umysłu. Od końcówki poprzedniego sezonu znajduje się w wysokiej formie.


Kasper Hamalainen (Lech Poznań) – był jednym z głównych bohaterów Lecha w spotkaniu z Lechią Gdańsk. Stracił część przygotowań z powodu narodzin dziecka. Nie widać tego na boisku. Lech wyrównał bez Fina na boisku, ale to on napędzał do 74 minuty jego akcje i otworzył wynik spotkania precyzyjnym strzałem.


Michał Żyro (Legia Warszawa) – strzelił cudowną bramkę z Podbeskidziem. Występ przypłacił kontuzją i nie zagra w Albanii.Marcin Robak (Lech Poznań) – w pierwszych meczach w barwach poznańskiego zespołu nie grał źle, ale nie trafiał do siatki rywali. Bramkowe konto otworzył przeciwko Lechii Gdański, finalizując cudowną akcję Lecha. Jak strzelać to ważne i piękne bramki.


Nemanja Nikolić (Legia Warszawa, 2) – był niemiłosiernie krytykowany po Superpucharze Polski i pierwszym meczu z Botosani. Głównie za notoryczne spalone. W Ekstraklasie pokazuje, że jest wartościowym zawodnikiem. Węgier będzie walczyć o koronę króla strzelców naszej ligi.


*liczba nominacji do jedenastki kolejki SPORT4FANS

 

Kategoria: Piłka nożna
Komentarze (0)