Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Piłka nożna Legia zdecydowanym faworytem w Albanii

fot. Marcin Karczewski / Superstar.com.pl

Legia zdecydowanym faworytem w Albanii

Piłka nożna | 30 lipca 2015 10:54 | Hubert Błaszczyk

Po słabszym początku sezonu Legia Warszawa jest w dużym gazie. Wymiernym świadectwem formy piłkarzy Henninga Berga były dwa wysokie zwycięstwa – 3:0 z Botosani i aż 5:0 z Podbeskidziem Bielsko-Biała. W czwartkowym meczu Ligi Europy z FK Kukesi, Legioniści będą zdecydowanym faworytem.


Albański Groclin


Piłka nożna w Albanii jest bardzo popularnym sportem. Przypomina o tym na łamach Przeglądu Sportowego były trener Śląska Wrocław, Stanislav Levy. O drużynie FK Kukesi słyszeli jednak tylko pasjonaci. To zespół z 50-tysięcznego miasta, który w albańskiej elicie gra zaledwie trzy lata. Przez ten czas zdołał wyrobić sobie markę. Rywal Legii jak na albańskie warunki dysponuje niezłym budżetem. Zamożny biznesmen Safet Gjici wydał przez trzy lata na zawodników blisko 3 miliony euro!


Nazwiska piłkarzy występujących w FK Kukesi niewiele mówią. W kadrze albańskiego zespołu znajduje się aż 8 Brazylijczyków. To zasługa Marcelo Troisi – trenera czwartkowego rywala Legii, który ściągnął rodaków do Albanii. Respekt budzi wynik tej drużyny w eliminacjach Ligi Europy w 2013 roku. Wówczas FK Kukesi dotarło do czwartej rundy, przegrywając dopiero z Trabzonsporem.


Uwaga na upały


Bardziej niż na rywali Legia musi uważać na warunki atmosferyczne. W Albanii w ostatnich dniach temperatury przekraczają 35 stopni. Dobrze, że mecz odbędzie się o 20:00. Powinno być chłodniej. Na Legionistach wrażenia na pewno nie zrobi stadion w Tiranie. 17-tysięczny obiekt wypełni się w co najwyżej 20%.


Grać swoje


Legia bardziej niż na rywalu musi skupiać się na swojej grze, a ta w ostatnich spotkaniach była na odpowiednim poziomie. W dużej formie jest Nemanja Nikolić, który strzelał bramki w trzech kolejnych spotkaniach. Nikt nie obrazi się, jeśli Serb będzie kontynuował swoją passę.


TYP SPORT4FANS: Legia z handicapem -1,5


HUBERT BŁASZCZYK
TWITTER: @hubertblaszczyk


Kategoria: Piłka nożna
Komentarze (0)