Sport4fans.pl Piłka nożna Skandal w Albanii! Walkower dla Legii?

Skandal w Albanii! Walkower dla Legii?

Piłka nożna | 30 lipca 2015 21:58 | Mateusz Dziopa
Przerwany mecz w Albanii

Chamstwa na stadionach ciąg dalszy. Mecz Kukesi z Legią Warszawa został przerwany po 52.minutach gry z powodu skandalicznego zachowania fanów gospodarzy, którzy rzucili kamieniem w Ondreja Dudę.

Tak dziwnego spotkania nie oglądaliśmy już dawno. Najpierw, przez kłopoty z sygnałem telewizyjnym, fani w Polsce i Albanii nie obejrzeli pierwszej połowy spotkania, a w drugiej swoją ciemną stronę pokazali kibice gospodarzy, którzy rzucili kamieniem w Ondreja Dudę. W następstwie tego zdarzenie delegat techniczny UEFA mecz przerwał, a następnie zakończył przy rezultacie 2-1 dla warszawskiej drużyny, choć zapewne zostanie on zweryfikowany jako walkower na korzyść Legii.

Na początku pierwszej części spotkania dominowali gospodarze, którzy atakowali bramkę Kuciaka, jednak większość ich strzałów lądowało za bramką goalkeepera gości. Po bardzo trudnych pierwszych minutach gry Legia otrząsnęła się i ruszyła do ataku. W 11 minucie na bramkę gospodarzy nacierał lewym skrzydłem Kucharczyk, jednak z dobrej strony wówczas pokazała się obrona Kukesi i akcja została zakończona niepowodzeniem. To, co nie wychodziło przez większość czasu tego spotkania, udało się w 29.minucie. Guilherme posłał świetną, prostopadłą piłkę do Nikolica, który bez problemu pokonał Staijla i polska drużyna wyszła na prowadzenie, którego nie oddała już do końca pierwszej części gry.

Drugą połowę znów lepiej zaczęli gospodarze, którzy w 49.minucie doprowadzili do remisu. Felipe Moreira świetnie wykorzystał dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego i strzelił tuż obok bezradnego Kuciaka. Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać. W 51.minucie Jakub Rzeźniczak dostał piłkę w polu karnym Kukesi i oddał płaski strzał. Piłka odbiła się jeszcze od słupka, po czym wpadła do siatki. Podczas celebrowania bramki Legionistów omal nie doszło do tragedii. Jeden z kibiców Kukesi rzucił kamieniem w Ondreja Dudę, który padł na murawę. Na szczęście, dzięki szybkiej reakcji zawodników i służb medycznych zawodnik Legii skończył „tylko” z bandażem na głowie. Spotkanie w Albanii zostało przerwane ze względów bezpieczeństwa zawodników, a po naradzie w szatni zakończone. Mimo, że na tablicy widniał rezultat 2-1, zapewne zostanie on zweryfikowany jako walkower na korzyść Legii.