Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Piłka nożna Legia w Łęcznej, Termalica we Wrocławiu. Typy SPORT4FANS na niedzielne mecze ekstraklasy.

Legia w Łęcznej, Termalica we Wrocławiu. Typy SPORT4FANS na niedzielne mecze ekstraklasy.

Piłka nożna | 02 sierpnia 2015 08:00 | Paweł Przybyła
Śląsk powinien pewnie wygrać z Termalicą.
fot. Marcin Karczewski / superstar.com.pl
Śląsk powinien pewnie wygrać z Termalicą.

Zapowiada się na to, że w niedzielnych meczach polskiej ekstraklasy wielu emocji nie będzie. Faworytów wszystkiich trzech spotkań wskazać bardzo łatwo, ale czy nasze typy się sprawdzą? Przekonamy się dziś wieczorem.


Niedziela, 15:30, Jagiellonia Białystok – Zagłębie Lubin
Skoncentrowani już tylko na rozgrywkach ekstraklasy piłkarze Michała Probierza, muszą rozpocząć zwycięski marsz do szczytu tabeli. Muszą, jeżeli myślą o powtórzeniu wyniku z zeszłego sezonu i grze w europejskich pucharach. Olbrzymim bólem głowy dla trenera jest jednak odejście dwóch zawodników, którzy do tej pory decydowali o formie zespołu z Białegostoku. Do Rizesporu odeszli bowiem Patryk Tuszyński i Niko Dzalamidze. Najprawdopodobniej, po odejściu Tuszyńskiego miejsce w składzie na stałe znajdzie Łukasz Sekulski, który jeszcze w zeszłym sezonie biegał po boiskach drugiej ligi. Drugiej ligi, do której ostatnio na moment przenieśli się piłkarze Zagłębia. „Miedziowi” w I rundzie Pucharu Polski, pokonali w Górze tamtejszego Nadwiślana, czyli drużynę, która pierwszy raz gościła u siebie zespół z ekstraklasy. Podopieczni trenera Piotra Stokowca, jeśli myślą o walce o utrzymanie w ekstraklasie, będą musieli szybko przestawić się na grę w ekstraklasie. Po pierwszych dwóch meczach mają na swoim koncie 1 punkt, który wywalczyli w pierwszym meczu z Podbeskidziem. Jeśli nie wygrają z Jagiellonią, w kolejnej kolejce będą mieli doskonałą okazję do zaliczenia pierwszego zwycięstwa, ponieważ w następnej kolejce zagrają z drugim beniaminkiem, Termalicą.
 

Typ SPORT4FANS: Jagiellonia

Niedziela, 15:30, Śląsk Wrocław –Termalica Bruk-Bet Nieciecza
Państwo Witkowscy, właściciele Termalici, stają na głowie, aby drużyna prowadzona przez Piotra Mandrysza, mogła jak najszybciej zagrać na swoim stadionie, w Niecieczy. Póki co, pierwsze 3 spotkania „wieśniacy” rozegrają na wyjazdach. Po dwóch meczach można odnieść wrażenie, że starania właścicieli są bezsensowne, bo ekstraklasa w Niecieczy to kwestia jednego sezonu. Piłkarze z małopolski grają fatalnie i ani styl, ani zaangażowanie, ani żaden inny boiskowy czynnik nie daje nadziei na to, że przyjdą lepsze wyniki. Śląsk, powinien zmieść Termalicę z powierzchni ziemi i pewnie zgarnąć trzy punkty.
 

Typ SPORT4FANS: Śląsk
 

Niedziela, 18:00, Górnik Łęczna – Legia Warszawa
Zdecydowanie najciekawsze niedzielne spotkanie. Górnik, który ostatnio jest w przyzwoitej formie, zagra z będącą w niesamowitym gazie Legią. Piłkarze z Warszawy mają za sobą tylko połówkę spotkania w europejskich pucharach, bo po skandalicznym zachowaniu kibiców z Albanii, mecz z Kukesi został przerwany. Najprawdopodobniej cała afera zakończy się walkowerem w stronę Legii, więc trener Berg powinien do Łęcznej przywieźć swoją najlepszą jedenastkę. Po pokonaniu 5-0 Podbeskidzia, warszawiacy nie powinni się obawiać „górników”, którzy w ostatniej kolejce, po katastrofalnym widowisku, pokonali dramatycznie grającego Górnika Zabrze. Taki styl nie wystarczy na drużynę Legii, ale same wyniki także są w stanie zmobilizować piłkarzy. Start rozgrywek podopiecznych Jurija Szatałowa wygląda imponująco i mimo złego stylu, łęcznianie są zaprogramowani na zdobywanie punktów. Jak na razie, program napisany przez Szatałowa, działa bez zarzutów.
 

Typ SPORT4FANS: Legia
 

Paweł Przybyła

Kategoria: Piłka nożna
Komentarze (0)