Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Piłka nożna Ekstraklasa w cieniu inauguracji Premier League. Typy SPORT4FANS na sobotnie mecze.

Ekstraklasa w cieniu inauguracji Premier League. Typy SPORT4FANS na sobotnie mecze.

Piłka nożna | 08 sierpnia 2015 08:00 | Paweł Przybyła

fot. Marcin Karczewski / Superstar.com.pl

Piątkowe mecze pokazały, że futbol jest nieprzewidywalny i lubi sprawiać kibicom niespodzianki. W szczególności, kiedy mówimy o polskiej ekstraklasie. W sobotę, kibice będą rozdarci. Rusza bowiem Premier League i polska liga nie będzie już jedyną, którą można oglądać. Po hicie w ramach pierwszej kolejki najwyższej klasy rozgrywkowej na wyspach – Manchester United zagra z Tottenhamem, do Szczecina przyjedzie Górnik Łęczna, a do Poznania kielecka Korona.
 

Sobota, 18:00, Pogoń Szczecin – Górnik Łęczna
Górnicy sezon rozpoczęli kapitalnie i mimo, że w zeszłym tygodniu, przez przegrany mecz z Legią, stracili pierwsze punkty w tym sezonie, nastroje w Łęcznej są przednie. Sprowadzeni latem piłkarze szybko wkomponowali się w zespół, strzelają bramki. Dzięki postawie całego zespołu, po trzech kolejkach, Górnik Łęczna jest bliżej Pucharów, niż wróżonej przed sezonem strefy spadkowej.
 

Portowcy także zaliczyli przyzwoity start rozgrywek, a terminarz na pierwsze 3 kolejki, mieli piekielnie trudny. Na inaugurację udało im się jednak pokonać przy Bułgarskiej Lecha. Ten świetny mecz miał natchnąć piłkarzy Czesława Michniewicza do wygrywania kolejnych spotkań, jednak zwycięskiej serii nie było. W drugiej kolejce zespół Pogoni zremisował u siebie ze Śląskiem Wrocław, a w ostatniej, w derbach pomorza, także padł remis. Szczecinianie punkty więc ciułają, ale wiele wskazuje na to, że teraz będzie im już tylko łatwiej. Dzisiaj, u siebie, powinni poradzić sobie z Górnikami z Łęcznej, a w przyszłym tygodniu pojadą do rozbitej drużyny z Bielska-Białej.
Typ SPORT4FANS: Pogoń
 

Sobota, 20:30, Lech Poznań – Korona Kielce
W zasadzie, to w sobotę kibice powinni obejrzeć dwa bardzo dobre mecze. Absolutna rewelacja pierwszych kolejek, Korona, do Poznania przyjedzie lekko zraniona. Zraniona przez arbitra ostatniego spotkania z Ruchem, Bartosza Frankowskiego, dzięki któremu ich słabszy występ, można rozpamiętywać przez pryzmat jego dwóch błędów, czyli zaliczonych bramek ze spalonych. Podopieczni trenera Brosza, nie celują raczej w europejskie puchary i mecz w Poznaniu, może dość ostro i jednoznacznie zweryfikować ich miejsce w ligowej układance.
 

Lechici, mimo przegranej z FC Basel w dwumeczu, pozostawili po sobie nie najgorsze wrażenie. Fragmentami, zarówno w meczu w Polsce, jak i w Szwajcarii, piłkarze Macieja Skorży pokazywali, że potrafią grać w piłkę dużo lepiej, niż wydaje się patrząc na ich mecze w lidze. Zdrowy jest już Karol Linetty, którego brak w ostatnich meczach, był jednym z kilku elementów, które składały się na katastrofalną grę Lecha w ekstraklasie. Wieczór w Poznaniu powinien być udany.
Typ SPORT4FANS: Lech
 

Paweł Przybyła
Kategoria: Piłka nożna
Komentarze (0)