Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Piłka nożna Przełamanie Lechii?

Przełamanie Lechii?

Piłka nożna | 16 sierpnia 2015 12:17 | Hubert Błaszczyk
Lechia Gdańsk zacznie grać na miarę możliwości?
fot. Marcin Karczewski / Superstar.com.pl
Lechia Gdańsk zacznie grać na miarę możliwości?

Lechia Gdańsk po czterech kolejkach Ekstraklasy ma zaledwie dwa punkty. Przed gdańszczanami „mecz przyjaźni” w Krakowie, a takie spotkania nigdy nie należą do łatwych. Atmosfera na trybunach jest zupełnie inna niż ta na murawie. Lechia musi jednak zacząć zdobywać punkty, bo miejsce w tabeli zupełnie nie przystaje do potencjału tej drużyny. Wcześniej w pierwszym niedzielnym meczu Jagiellonia Białystok podejmie Ruch Chorzów. Konia z rzędem temu, kto poprawnie wytypuje wynik tej rywalizacji. Obie drużyny mają wahania formy, choć w nieco lepszej znajduje się ostatnio Ruch. Czy Niebiescy wyjadą z Białegostoku z kompletem punktów?


Niedziela 15:30, Jagiellonia Białystok – Ruch Chorzów


Ostatnie wyniki osiągane przez Ruch Chorzów nakazują spojrzeć na tę drużynę przychylniejszym okiem. Chorzowianie zaczynali sezon z jednym napastnikiem. W drugiej kolejce przełamał się Eduards Visnakovs, który strzelił także bramkę w meczu 1/16 Pucharu Polski. Łotysz powoli przypomina sobie swoje najlepsze występy w barwach Widzewa Łódź. Nie jest może najlepiej wyszkolonym technicznie zawodnikiem, ale piłka szuka go w polu karnym. Obrońcy Jagielonii muszą na niego zwrócić szczególną uwagę. W meczach z udziałem białostoczan pada w tym sezonie dużo bramek. W czterech meczach Ekstraklasy aż 14. To zwiastuje duże emocje w Białymstoku.


Typ SPORT4FANS: Powyżej 2,5 gola


Niedziela 18:00, Wisła Kraków – Lechia Gdańsk


Najwyższy czas, żeby Lechia zaczęła grać na miarę swojego potencjału. Sytuacja nadarza się doskonała, bo Wisła choć w rozgrywkach Ekstraklasy jest niepokonana, to w Pucharze Polski zagrała bezbarwne spotkanie z Ruchem Chorzów. Lechiści są natomiast na drugim biegunie. Pewnie pokonali 5:1 Puszczę Niepołomica, co powinno dodać im animuszu. Kolejny remis lub porażka mogą poważnie rozsierdzić włodarzy Lechii. Pozycja Jerzego Brzęczka po niezadowalających wynikach na początku sezonu nie jest bowiem najmocniejsza.


Typ SPORT4FANS: Lechia Gdańsk


HUBERT BŁASZCZYK
TWITTER: @hubertblaszczyk

Kategoria: Piłka nożna
Komentarze (0)