Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Piłka nożna Idzie, idzie Podbeskidzie

Idzie, idzie Podbeskidzie

Piłka nożna | 17 sierpnia 2015 14:23 | Hubert Błaszczyk
Podbeskidzie zanotuje premierowe zwycięstwo.
fot. Marcin Karczewski / Superstar.com.pl
Podbeskidzie zanotuje premierowe zwycięstwo.

W Podbeskidziu Bielsko-Biała doszło w letniej przerwie do sporej rewolucji kadrowej. Sprowadzono aż 14 nowych zawodników, z których w pierwszych meczach wyróżniał się tylko Japończyk Kato. Górale rozkręcają się jednak z meczu na mecz. W poniedziałek podejmą Pogoń Szczecin, która dysponuje solidną defensywą, ale ma problemy ze strzelaniem bramek.


Na jednej pozycji Podbeskidzie w porównaniu z poprzednim sezonem z pewnością jest silniejsze. Chodzi o obsadę bramki, w której Richard Zajac i Michal Pesković popełnili masę błędów. Teraz obroną bielszczan kieruje Emilijus Zubas. Litwin miał wejście smoka do Ekstraklasy w sezonie 2013/2014, kiedy momentami bronił na niesamowitym poziomie. Po powrocie nie wyróżniał się zbytnio… aż do pucharowego pojedynku z Miedzią Legnica, kiedy obronił rzut karny. To głównie Zubasowi koledzy mogą zawdzięczać awans do kolejnej fazy rozgrywek. Wojciech Kaczmarek, który wyleciał za czerwoną kartkę w meczu przeciwko Cracovii szybko nie wróci do bramki.


Zubas w poniedziałek powinien mieć łatwiejsze zadanie, bo Pogoń ma duży problem ze strzelaniem bramek. Na listę strzelców wpisywali się tylko Łukasz Zwoliński i Mateusz Lewandowski. Ten pierwszy bardziej niż strzelaniem goli był ostatnio zajęty zagranicznym transferem. Z jego przenosin do Turcji nic jednak nie wyszło. Rundę jesienną Zwoliński spędzi więc w Szczecinie i nie jest to dla niego wcale najgorsza opcja.


W Bielsku-Białej nie zagra Patryk Małecki, który w ostatnich meczach napędzał ataki Pogoni. Nawet pomimo jego nieobecności faworytem tego spotkania pozostają przyjezdni. My jednak znając specyfikę naszej ligi i ostatnie niespodzianki typujemy zwycięstwo Podbeskidzia. Górale po gongu przy Łazienkowskiej prezentują się zdecydowanie lepiej. Z Cracovią przegrali 0:1 głównie przez głupotę Kaczmarka. Później zanotowali remis na trudnym terenie w Chorzowie i pokonali w Pucharze Polski Miedź Legnica. Teraz czas na wygraną!

 

Typ SPORT4FANS: Podbeskidzie Bielsko-Biała


HUBERT BŁASZCZYK
TWITTER: @hubertblaszczyk

Kategoria: Piłka nożna
Komentarze (0)