Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Piłka nożna Jedenastka kolejki SPORT4FANS (5)

Jedenastka kolejki SPORT4FANS (5)

Piłka nożna | 18 sierpnia 2015 11:33 | Redakcja
Maciej Jankowski (z prawej) strzelił dwie bramki przeciwko Lechii Gdańsk.
fot. Marcin Karczewski / Superstar.com.pl
Maciej Jankowski (z prawej) strzelił dwie bramki przeciwko Lechii Gdańsk.

5. kolejka Ekstraklasy należała do pomocników. Kandydatów do umieszczenia w jedenastce kolejki na tej pozycji było co najmniej dwa razy więcej niż miejsc. Ostatecznie Krzysztof Janus, Rafał Murawski, Wilde-Donald Guerrier, Daniel Łukasik i Bartłomiej Babiarz musieli obejść się smakiem. Najwięcej problemów mieliśmy z obsadą pozycji napastnika. Postawiliśmy na Martina Nespora, który strzelił bramkę w trzecim kolejnym spotkaniu.


Krzysztof Pilarz (Cracovia, 2*) – w tej kolejce jako jedyny z Sebastianem Nowakiem zachował czyste konto. Wyróżnienie bardziej za całokształt, bo Pilarz nie puścił bramki na wyjeździe w 7 meczu z rzędu! Wyczyn godny podziwu.


Patrik Mraz (Piast Gliwice, 4) – 50. mecz w polskiej Ekstraklasie uczcił kolejnym świetnym występem. To nie przypadek, że po raz czwarty znalazł się w naszym zestawieniu.


Sebastian Madera (Jagiellonia Białystok) – wykorzystał świetne dośrodkowanie Vassiljewa. Poza tym bardzo solidny w destrukcji.


Jarosław Fojut (Pogoń Szczecin, 2) – w pełni zrehabilitował się za czerwoną kartkę z pucharowego meczu przeciwko Jagiellonii. Strzelił bramkę i dyrygował defensywą Portowców.


Aleksandar Todorovski (Zagłębie Lubin) – biegał po linii bocznej z prędkością Pendolino. Bardzo aktywny, często zmieniał pozycję i bardzo dobrze współpracował z Krzysztofem Janusem. Wreszcie zagrał spotkanie na miarę swoich możliwości.


Tomasz Hołota (Śląsk Wrocław) - świetny występ przeciwko Górnikowi. Mądra gra w środku pola, duży spokój, mało strat i w dodatku udział przy dwóch bramkach - asysta przy golu na 3:2 Flavio oraz strzał sprzed pola karnego, po którym Prusak wypluł piłkę i Biliński trafił na 2:2. Bardzo dobrze pokazał się już w poprzedniej kolejce z Lechią. Jest w formie.


Sasa Żivec (Piast Gliwice, 2) – zawodnik meczu z Legią. Bardzo dobra, równa gra przez całe spotkanie, którą podsumował golem na 2:1. Przykrył czapką grającego na tej samej pozycji w Legii Kucharczyka.


Dawid Plizga (Termalica Bruk-Bet Nieciecza) - nie był to oszałamiający występ, ale przez cały mecz aktywny, pod grą, kilka ładnych akcji lewym skrzydłem, pewnie wykorzystany karny. Stał tam gdzie trzeba przy bramce na 3:0. Dwa gola przeciwko byłej drużynie - lepiej sobie tego występu nie mógł wymarzyć.


Maciej Jankowski (Wisła Kraków) – dwie bramki strzelone przeciwko Lechii Gdańsk nie mogły ujść naszej uwadze. Z pewnością samego zainteresowanego cieszyłyby bardziej, gdyby były zwycięskie, ale o to może mieć pretensje tylko do siebie i kolegów. Wisła roztrwoniła dwubramkową przewagę i tylko zremisowała. Jankowski tym występem na stałe powinien wskoczyć do podstawowego składu Białej Gwiazdy.


Konstantin Vassiljew (Jagiellonia Białystok, 2) – potencjał tego zawodnika znamy już z czasów jego występów w Piaście Gliwice. Problemem Estończyka jest jednak to, że za rzadko daje pełny pokaz swoich umiejętności. Oglądając go przeciwko Ruchowi ręce składały się same do oklasków. Gol i asysta oraz duża aktywność nie mogły ujść uwadze obecnego w Białymstoku selekcjonera reprezentacji Estonii, Magnusa Pehrssona.


Martin Nespor (Piast Gliwice, 3) – Piękne wykończenie akcji przy golu na 1:1, do tego znów bardzo dobra gra, sprawiał duże kłopoty Rzeźniczakowi i Lewczukowi, był też pod grą w konstruowaniu akcji.

Kategoria: Piłka nożna
Komentarze (0)