Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Piłka nożna Po linii: Liga Europejska – nagroda czy kara?

Po linii: Liga Europejska – nagroda czy kara?

Piłka nożna | 28 sierpnia 2015 11:22 | Mateusz Dziopa
Po linii - odcinek 5
fot. A. Kriesel
Po linii - odcinek 5

Wielka radość owładnęła cały kraj – Polska ma dwie ekipy w Lidze Europejskiej, do rozgrywek, w których udział dla jednych jest nagrodą, dla innych karą.


Stało się. Mission Impossible jest nie jest tak impossible jak się wydawało. Mamy dwie ekipy w Lidze Europejskiej. Powód do radości jest, bo patrząc na to, jakie szczęście polskie ekipy mają do losowań (Lech w eliminacjach do LM trafił na Basel – najgorzej w rundzie, wcześniej Śląsk w el. do LE trafił na teoretycznie najtrudniejszego rywala z koszyka), cudem jest dotrwanie do tej części. Teraz przed nami znów losowanie i pora zastanowić się na kogo można trafić. Chyba najgorsze możliwe zestawy to Borussia, Liverpool, Lech, Partizan i Bilbao, Lazio, Legia, Belenenses. A tylko powiem, że istnieją szanse na takie rozstrzygnięcie. Małe, ale zawsze.


Po za tym jestem trochę w szoku z powszechnej radości z tego, co mamy. Kazachska Astana ma Ligę Mistrzów. Kraj ten awans uzyskał, a my czekamy dalej… Trochę to boli. Na drugim biegunie znajdują się angielskie drużyny, dla których Liga Europejska jest karą. Pieniądze, które trzeba wydać w związku z udziałem w rozgrywkach przewyższają zyski. Dodatkowo więcej zgarną w Premier League, więc główny nacisk stawiają na te rozgrywki.


Czyżbyśmy byli „opcją pośrednią”, która jest zadowolona z tego, co ma, mimo, że moglibyśmy mieć więcej? Na to wygląda. Może to i lepiej, że mamy tą niechcianą Ligę Europejską. Istnieje duża szansa, że zarówno Lech jak i Legia zgarną punkty do rankingu UEFA, gdzie chcemy awansować, by liczyć na lepsze rozstawienie w kolejnych eliminacjach.


„Po linii” jest serią, w której Mateusz Dziopa z przymrużeniem oka komentuje sportową rzeczywistość, która jest taka, jaka jest.

 

 


Kategoria: Piłka nożna
Komentarze (0)