Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Piłka nożna Nawałka: Liczy się kolektyw

Nawałka: Liczy się kolektyw

Piłka nożna | 06 września 2015 17:19 | Mateusz Decyk


- Skład będzie podany jutro na odprawie przedmeczowej, to kto jest ze mną dzisiaj na konferencji może budzić co najwyżej spekulacje – powiedział selekcjoner reprezentacji Polski, który na przedmeczowej konferencji pojawił się w towarzystwie Kamila Wilczka, Sebastiana Mili i Piotra Zielińskiego.


- Długie przygotowania do pierwszego meczu eliminacyjnego, pozwoliły nam wyselekcjonować grupę, która zmienia się tylko w nieznacznym stopniu w stosunku rocznym. Ta koncepcja była bardzo dobra, a selekcja szeroka, ale trafna. Każdy najbliższy mecz jest dla nas najważniejszy, tak było jest i będzie. Myślimy tylko o kolejnych trzech punktach. - stwierdził Adam Nawałka.


Nie ma czegoś takiego jak to, że przed pierwszym gwizdkiem spodziewamy się łatwego meczu, nigdy tak nie jest. To spotkanie, które jest przed nami jest najważniejsze. Oczywiście, okoliczności pierwszego meczu były sprzyjające, piękna pogoda, sprzyjająca atmosfera w zespole, ale musieliśmy trochę poczekać na pierwszą bramkę, a w dopiero w drugiej połowie widać było rezultaty naszej pracy. - przypomniał selekcjoner. - Interesują nas przede wszystkim trzy punkty, chcemy przejąć inicjatywę, mamy zawodników wszechstronnych, którzy potrafią grać środkiem, kombinacyjnie, ale też takich, którzy dobrze czują się w akcjach oskrzydlających. Chcemy z tych umiejętności skorzystać, mam nadzieję, że uda nam się zdominować od początku rywala, ale szczegółów przed tym spotkaniem zdradzać nie będę.

 

Były szkoleniowiec Górnika Zabrze odwołał się również do informacji o zdrowiu Łukasza Piszczka - Po meczu wyglądało to nieciekawie, teraz Łukasz czuje się lepiej, ale nie jest zdolny do gry. Razem z Karolem wrócili do klubów i tam zaczną leczenie. Co do pozostałych zawodników. Nie biorę pod uwagę czynnika zmęczenia, on jest poza naszymi rozważaniami, zawodnicy są świetnie przygotowani pod względem motorycznym i fizycznym.

 

- Robert jest kluczową postacią naszego zespołu od samego początku mojej pracy z reprezentacją, budowaliśmy pod niego pewne schematy i budowaliśmy większość wariantów wokół niego, gdzie mogliśmy wykorzystać jego umiejętności. Robert prowadzi reprezentację do zwycięstw, wszyscy grają z maksymalnym zaangażowaniem, przed każdym meczem jesteśmy mocno skoncentrowani i myślę, że indywidualności takie jakie jak on ciężko pracują dla drużyny i to widać. Liczy się głównie kolektyw, team i to jest ogromną siłą naszej reprezentacji.


- Od samego początku patrzymy tylko na siebie, interesuje nas tylko to jak my gramy, nasze zwycięstwa i nasze punkty. Wszyscy są w pełnej gotowości do gry. Tak i mentalnie jak i fizycznie. Udowadniają to w każdym meczu. Na każdej pozycji jest rywalizacja, wiadomo, że trzeba to potwierdzać występami, dla mnie liczy się stabilność składu, to jest bardzo ważne i jeżeli zawodnicy dysponują odpowiednią formą to będą musieli grać w podstawowym jedenastce.


- Bardzo szanujemy Gibraltar. Nie każdy grał o mistrzostwo Świata, należy zauważyć to, że są nowicjuszami, wkładają serce w każdy mecz i to jest godne pochwały i szacunku.

Kategoria: Piłka nożna
Komentarze (0)