Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Piłka nożna Jeff Wood: Wciąż spoglądamy w przyszłość

Jeff Wood: Wciąż spoglądamy w przyszłość

Piłka nożna | 06 września 2015 18:59 | Mateusz Decyk

fot. flickr.com

- Zaliczyliśmy spory progres od ostatniego spotkania z Polską, myślę że widać to w każdym naszym kolejnym meczu, ale nie jesteśmy wolni od problemów – stwierdził Jeff Wood, szkoleniowiec reprezentacji Gibraltaru.

 

- W tym momencie mamy zamiar zaliczyć progres, dać szansę młodym zawodnikom, wpuścić ich na boisko. Nie chcemy się skupiać tylko na obronie, a wypracować nowy styl, chcemy być trudnym przeciwnikiem. My mamy plan długofalowy i spoglądamy już w kierunku przyszłych eliminacji. – powiedział Wood. - Szczerze mówiąc to poczyniliśmy już ogromny postęp, bo musieliśmy się zmierzyć z takimi trudnymi przeciwnikami jak Polska, Niemcy, Szkocja, czy Irlandia w pierwszych eliminacjach. To trudne i wielkie wyzwanie, by w pierwszym zetknięciu z profesjonalną piłką grać z tak wymagającymi drużynami.

 

To bardzo trudne, by pokonać mistrzów Świata, ale pokazaliście się w meczu z Niemcami z bardzo dobrej strony. – zapytany o piątkowy mecz, szkoleniowiec Gibraltaru, nie szczędził nam pochwał. - ostatni mecz był bardzo dobry, ale tym razem nie udało Wam się wygrać. Sądzę, że to słuszne, że jesteście jedną z wiodących drużyn w tej grupie. Kiedy nie dajesz przeciwnikowi odpowiedniego szacunku i go lekceważysz, wszystko może się zdarzyć. Każda drużyna, z każdym przeciwnikiem może przegrać i powinna mieć tego świadomość.


- Piłkarze z Gibraltaru, z którymi pracuję już przecież kilka lat, są dobrze wyszkoleni technicznie, ale problemem jest liga, w której mistrzostwo zdobyła ostatnio drużyna, w której gra nasz kapitan, Ray (Chipolina), jest jej niski poziom. Nie mamy możliwości dać szansy rozwoju naszym młodym piłkarzom jeśli nie grają oni na profesjonalnym poziomie z lepszymi przeciwnikami. Profesjonalne ligi pozwalają młodzieży na ogranie się. Jeżeli chodzi o moje doświadczenie zebrane, podczas pracy z bramkarzami, to tylko część mojego CV, a jeśli spojrzycie w przeszłość to zawsze miałem na myśli to, by stawiać na młodych zawodników i celem naszym oraz naszej federacji jest to, by wprowadzać i szkolić młodzież, bo to właśnie nasza przyszłość.

Kategoria: Piłka nożna
Komentarze (0)