Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Piłka nożna Chipolina: Będziemy przeszkadzać Lewandowskiemu

fot. wikipedia

Chipolina: Będziemy przeszkadzać Lewandowskiemu

Piłka nożna | 06 września 2015 21:44 | Mateusz Decyk

 - Jesteśmy drużyną lepszą i dojrzalszą niż rok temu – twierdzi Roy Chipolina, kapitan reprezentacji Gibraltaru, którego kibice wciąż mają w pamięci jego świetny występ przeciwko Irlandii.

 

Roy Chipolina, kapitan reprezentacji Gibraltaru, grający na pozycji obrońcy, zyskał bardzo dobre noty za mecz z Irlandią, a według niektórych był to najlepszy jego mecz w dotychczasowej karierze - Daliśmy z siebie wszystko, gdy graliśmy ze Irlandią, czy Niemcami, niestety w każdym meczu, szczególnie w drugich połowach, nasz plan na mecz upada. Nagle przestajemy grać tak jak lubimy i jak potrafimy najbardziej. Nie potrafimy jeszcze wytłumaczyć, czy to kwestia kondycji, czy może mentalności.

 

- Oby Robert nie był tak skuteczny jak ostatnio, przez cały mecz będziemy go kryć i pilnować, ostatnio udało nam się to tylko w pierwszej połowie, ale teraz postaramy się to zrobić w pełnym wymiarze czasu. - zapytany o grę obronną Chipolina nie miał wątpliwości, że na tym tle on i jego koledzy zaliczyli progres. - Nowy trener wprowadził sporo doświadczenia do drużyny, które wynika z wielu lat współpracy z profesjonalnymi drużynami, jesteśmy teraz bardziej zdyscyplinowani niż kiedyś i myślę, że pokażemy to jutro na murawie. Zobaczycie zespół lepszy niż ostatnio.

 

- Jednym z głównych problemów naszej piłki na ten moment jest brak typowych akademii, w których młodych zawodników, a także dzieci, można by odpowiednio szkolić pod względem taktycznym jak i technicznym. Nasz poziom podniesie się dopiero, gdy takie akademie powstaną, a nasi młodzi chłopcy będą grać w profesjonalnych ligach, w których będą się ogrywać i zyskiwać doświadczenie oraz będą otoczeni odpowiednią opieką.


W trakcie rozważań na temat przyszłości gibraltarskiej piłki głos zabrał również pomocnik Bristol Rovers, Jake Gosling.  – Mamy bardzo utalentowanych piłkarzy, ale zawsze problemem jest druga połowa, gdzie gra nie wygląda tak jak powinna. Uczestnictwo w eliminacjach do rozgrywek UEFA daje nam punkt odniesienia, ogromne doświadczenie oraz pole do wyciągania wniosków.

Kategoria: Piłka nożna
Komentarze (0)