Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Piłka nożna Już dziś w nocy startuje Puchar Świata siatkarzy! Poznaj rywali Polaków!

Już dziś w nocy startuje Puchar Świata siatkarzy! Poznaj rywali Polaków!

Piłka nożna | 07 września 2015 16:15 | Krzysztof Brzeziński
Radość naszych siatkarzy.
fot. Krzysztof Brzeziński
Radość naszych siatkarzy.

Już o 5:10 polskiego czasu na parkiet wyjdą Argentyna z Iranem oraz Kanada z Włochami. Nasza kadra Puchar Świata rozpocznie o 11:40 polskiego czasu z nieobliczalną reprezentacją Tunezji. Biało-Czerwoni są już w Hamamatsu, gdzie przyjdzie im rozegrać 5 z 11 meczów turnieju. Z kim zagra nasza kadra?
 

Wtorek, 8.09.2015r. 11:40 (polski czas) Polska vs Tunezja
Tunezja to zespół, który ostatni raz w Pucharze Świata uczestniczył w 2007 roku i zajął wtedy ostatnie 12. miejsce wygrywając tylko jedno spotkanie 3:2 z gospodarzami turnieju - Japonią. Podobnie do roku 2007, Tunezja znalazła się w pucharze dzięki wicemistrzostwu Afryki. W rankingu FIVB kraj z północnej Afryki zajmuje 15. miejsce. Ogółem rozegraliśmy z Tunezją 4 mecze i wszystkie wygraliśmy. Czy we wtorek dołożymy piąta wygraną?
 

Środa, 9.09.2015r. 11:40 Polska vs Rosja  
Mecz Polski z Rosją to szlagier drugiego dnia Pucharu Świata. Rosja w turnieju znalazła się dzięki trzeciej pozycji w rankingu CEV, to oni bronią też złota zdobytego w 2011. W rankingu FIVB Rosjanie zajmują drugie miejsce. Polacy ostatni raz mieli możliwość zagrania z Rosja w rozgrywkach Ligi Światowej, gdzie na cztery mecze cztery wygraliśmy. Trzeba jednak wspomnieć, iz trener Rosjan na Puchar Świata powołał  największe gwiazdy tej reprezentacji i nie będą już tak łatwmy rywalem jak podczas Ligi Światowej. Nasza passa z zespołem Rosji trwa juz od sześciu spotkań, a ostatni raz przegraliśmy 2:3 na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie.
 

Czwartek, 10.09.2015r. 8:10 Polska vs Argentyna
W rozgrywkach o Puchar Świata Argentyna uczestniczy nieprzerwanie już od dwóch edycji, czyli od 2007 roku. Do turnieju awansowała dzięki turniejowi eliminacyjnemu z Ameryki Południowej, gdzie zajęli pierwsze miejsce, w finale pokonując 3:2 reprezentacje Wenezueli. Po raz ostatni graliśmy z Argentyną na Mistrzostwach Świata w 2014, w tym meczu nasza kadra wygrała 3:0. Mimo dobrych statystyk z tym rywalem nasi zawodnicy muszą uważać w tym spotkaniu na Uriarte i Conte, którzy stanowią o sile Argentyny. W tym spotkaniu trzeba pilnować koncetracji, która może spaść po meczu z Rosją.
 

Sobota, 12.09.2015r. 5:10 Polska vs Iran
Iran w Pucharze Świata znalazł się dzięki rankingowi FIVB z września 2014 roku i uczestniczy w tym turnieju jako reprezentant Azji. W 2011 roku Iran zajął 9. miejsce, wygrywając pięć meczy. Pokonali wtedy m.in. Polskę, Serbię czy Argentynę. Nasza kadra po raz ostatni styczność z Iranem miała podczas Memoriału Huberta Jerzego Wagnera, gdzie spokojnie wygraliśmy spotkanie 3:1. Graliśmy z nimi również w ostatniej Lidze Światowej, gdzie na 4 mecze wygraliśmy 3.
 

Niedziela, 13.09.2015r. 5:10 Polska vs Wenezuela
Piątą drużyną, z która przyjdzie zagrać naszej reprezentacji będzie drużyna, która zajęła drugie miejsce w turnieju eliminacyjnym w strefie Ameryki Południowej, czyli Wenezuelą. Ostatni raz Wenezuela była obecna na Pucharze Świata w 2003 roku, na którym zajęła 8. miejsce, wygrywając cztery mecze. Biało-Czerwoni nigdy nie przegrali z Wenezuelą, a ostatni raz graliśmy z nimi na mundialu w Polsce, wygraliśmy wtedy 3:0.
 

Środa, 16.09.2015r. 8:10 Polska vs Kanada
Niespodziewani zwycięzcy turnieju eliminacyjnego NORCECA, są szósta przeszkodą w drodze do Igrzysk Olimpijskich reprezentacji Polski. Kanada w drodze do Pucharu Świata pokonała Meksyk, Kubę i USA. Po raz ostatni Kanada grała w tych rozgrywkach w 2003 roku, wygrywając wtedy 5 meczy i ostatecznie kończąc turniej na 7. pozycji. Nasza kadra ma dobre wspomnienia z rywalizacji z Kanadą. Graliśmy z nimi 8 razy i tyle samo zwycięstw odnieśliśmy. Ostatni raz podejmowaliśmy Kanadę w 2012 roku w Lidze Światowej.
 

Czwartek, 17.09.2015r. 5:10 Polska vs Egipt
Najlepsza drużyna Afryki w Pucharze Świata występuje nieprzerwanie od 2003 roku, a od 2005 nieprzerwanie jest mistrzem Afryki. Najlepiej Egipcjanie zagrali w 2010 roku, kiedy zajęli 10. miejsce i wygrali 3 mecze z Koreą Południową, Tunezja i Australią. Biało-Czerwoni w 2008 przegrali w Lidze Światowej, jednak od tamtej pory wygraliśmy pięć meczów, a po raz ostatni wygraliśmy z Egiptem właśnie podczas Pucharu Świata w 2011 roku.
 

Piątek, 18.09.2015r. 12:10 Polska vs Australia
Podobnie jak Iran, Australia do Pucharu Świata dostała się dzięki rankingowi FIVB z września 2014 roku. Zespół z Oceanii swój ostatni Puchar Świata rozegrał w 2007 roku zajął wtedy 8. miejsce wygrywając cztery mecze. Nasza kadra w meczach z Australią nie ma dobrych wspomnień. Rozegraliśmy z nimi dwa spotkania w tym jedno przegraliśmy na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie 1:3. Dwa lata później podczas mundialu w Polsce, wygraliśmy już 3:0.
 

Poniedziałek, 21.09.2015r. 10:10 Polska vs Stany Zjednoczone
Dziewiąty mecz w ramach Pucharu Świata nasza kadra rozegra z reprezentacją USA. Amerykanie są wymieniani w gronie faworytów do wygrania całego turnieju, a to, że gramy z nimi w końcowej fazie pucharu może powodować, iż może to być mecz nawet o Igrzyska Olimpijskie. Stany Zjednoczone dostały się do tych rozgrywek pokonując Kubę i Meksyk, ale przegrywając z Kanadą przez co zajęli drugie miejsce w turnieju eliminacyjnym strefy NORCECA. W roku 1985 USA wygrała rozgrywki o Puchar Świata, później podium osiągnęli jeszcze w roku 1991(3. miejsce). Rywalizacja między Polską a USA składa się już z 19 meczów, 10 z nich wygrali siatkarze USA, 9 wygrała nasza kadra. To właśnie reprezentacja Stanów Zjednoczonych była jedyną reprezentacją, która pokonała nas na zeszłorocznym mundialu, a i w tegorocznej Lidze Światowej nie poszło nam z nimi za dobrze. Na 5 meczów w tym sezonie w tej imprezie wygraliśmy tylko jedno.
 

Wtorek, 22.09.2015r. 7:15 Japonia vs Polska
Japonia jest stałym gospodarzem turnieju o Puchar Świata od jego III edycji, czyli od 1977 roku. W 1969 jak i 1977 udało im się zająć drugie miejsce w tym turnieju. Będzie to już 10 mecz tego turnieju i na pewno nie będzie już łatwo. Ostatnio graliśmy z nimi na Memoriale Huberta Jerzego Wagnera, gdzie wygraliśmy 3:0, a 4 lata temu również w Pucharze Świata pokonaliśmy ich 3:1. Ogółem rozegraliśmy z nimi w ostatnim czasie 10 meczów i przegrali tylko 2.
 

Środa, 23.09.2015r. 3:30 Polska vs Włochy
Ostatni jedenasty mecz rozegramy z Włochami, które do Pucharu Świata dostały się dzięki rankingowi CEV z października 2014 roku. Drużyna z Włoch jest wymieniana w gronie kandydatów do wygrania całego turnieju, jednak ostatnie problemy wychowawcze, które wystąpiły podczas Final Six Ligi Światowej kładą mocny znak zapytania nad dyspozycją reprezentacji z Półwyspu Apenińskiego. Właśnie podczas wspomnianego Final Six wygraliśmy z nimi 3:1, tym samym wynikiem pokonaliśmy Włochów na mundialu w Polsce.


Polska - mistrzowie świata 2014.
Nasza kadra jedzie na Puchar Świata należąc do grona faworytów do tytułu. Wydaje się, że największą rywalizację stworzą Rosjanie oraz Amerykanie. Nie należy jednak lekceważyć Włochów oraz Argentyńczyków, a nieobliczalni są też gospodarze turnieju oraz Iran. W niespodzianki będą celować reprezentacje Kanady, Australii oraz Egiptu, a tłem dla reszty mogą być drużyny Tunezji oraz Wenezueli, choć i tych zespołów nie można lekceważyć. Specyfika turnieju jakim jest Puchar Świata pokazuje, iż nawet najwięksi faworyci mogą mieć dzień kryzysu i przegrać nawet z najsłabiej zapowiadającym się rywalem. Oby nasza kadra miała jak najmniej takich kryzysów i sięgnęła po zwycięstwo i awans na Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro!

 


Kategoria: Piłka nożna
Komentarze (0)