Sport4fans.pl Piłka nożna Grali grupowi rywale Polaków!

Grali grupowi rywale Polaków!

Piłka nożna | 07 września 2015 22:49 | Krzysztof Brzeziński
Trening niemieckiej kadry.

W momencie, kiedy na Stadionie Narodowym w Warszawie arbiter tego spotkania Litwin Mazeika gwizdnął po raz pierwszy, na Aviva Stadium w Dublinie i na Hampden Park w Glasgow rozpoczęły się spotkania równie ważne dla losów naszej grupy i awansu Polaków na Euro 2016 we Francji.

Irlandia vs Gruzja
Irlandia, która po meczu z Gibraltarem wskoczyła na trzecie miejsce w naszej grupie, potrzebowała wygrać spotkanie u siebie z Gruzją. Martin O'Neill dokonał tylko jednej roszady w składzie swojej reprezentacji w porównaniu do meczu z outsiderem polskiej grupy. Za Christiego do pierwszej jedenastki wskoczył Coleman. Trener reprezentacji Gruzji nie zastosował się do powiedzenia, iż zwycięskiego składu się nie zmienia i dokonał dwóch zmian. W porównaniu do zwycięskiego meczu u siebie ze Szkocją na boisku nie pojawili się Lobzhanidze oraz Ananidze. Pierwsza połowa tego pojedynku nie toczyła się zgodnie z tym czego oczekiwali dziennikarze i eksperci z całego świata. Irlandia nie potrafiła przeprowadzić żadnej składnej akcji, co zaowocowało tylko jednym celnym strzałem. Tyle samo sytuacji i celnych strzałów na bramkę można było naliczyć po stronie zespołu ze wschodu Europy. Dopiero w drugiej połowie Irlandia prowadziła to spotkanie, a Gruzja ograniczała się tylko do obrony i kontrataków, często stawiając przed swoim polem karnym tzw. autobus. Irlandczycy zaczęli grac dobrą i składną piłkę, co zaowocowało bramką strzeloną w 69 minucie przez Waltersa. Do końca spotkania to zespół Martina O'Neilla prowadził grę i nie pozwolił Gruzinom odrobić strat. Z resztą sam zespół gruziński zabrał się za to dopiero około 83 minuty, kiedy przeszli do dłuższego ataku pozycyjnego, na nic jednak to wszystko się zdało i to gospodarze byli zadowoleni z trzech punktów, które utrzymują ich w walce o bezpośredni awans na Euro.

Szkocja vs Niemcy
Po porażce na wyjeździe ze Szkocją Strachan dokonał małego trzęsienia ziemi w swojej jedenastce. Do pierwszego składu wskoczyli: Robertson, Morrison, Anya oraz Naismith. Loew dokonał tylko jeden zmiany po wygranym meczu z Polską we Frankfurcie. Szansę dostał Gundogan w miejsce Bellarabiego. Media w Niemczech najbardziej obawiały się postawy w obronie swojej kadry. Twierdzili, iż w meczu z Polską to właśnie ta formacja była najgorsza i pozwoliła dojść do wielu groźnych sytuacji pod bramką Neuera. W wyjazdowym meczu ze Szkocją ofensywa Mistrzów Świata robiła co trzeba, spychając Szkotów do głębokiej defensywy, której skutkiem było ogromne posiadanie piłki (74-26%) oraz przepaść w sytuacjach pod bramkami obu drużyn. Gdy w 18 minucie Thomas Muller pokonał Marshalla, zdawało się, że podopieczni Loewa łatwo idą po swoje. Jednak znów słabsza postawa defensywy dała o sobie znać, kiedy w 28 minucie Mats Hummels trafił do swoje bramki. W 34 minucie ofensywna dominacja Niemiec pomogła ponownie objąć prowadzenie drużynie Loewa, by kolejny błąd obrony przy stałym fragmencie gry dla Szkotów zaprzepaścił to prowadzenie. W 43 minucie bramkę strzelił McArthur i do przerwy na Hampden Park mieliśmy remis 2:2. W drugiej połowie Niemcy zagrali już skuteczniej w destrukcji i nie pozwolili oddać Szkotom celnego strzału na bramkę. Z gola cieszyli się jednak ponownie Niemcy, kiedy w 54 minucie Marshalla pokonał Gundogan. Do końca spotkania Niemcy prowadzili grę co w ostateczności zakończyło mecz wynikiem 3:2 i trzema punktami dla Niemców, którzy utrzymali prowadzenie w tabeli grupy D.

Sytuacja w naszej grupie.
Po 8 rundzie spotkań w polskiej grupie prowadzą Niemcy z 19 punktami, drudzy są Polacy, którzy na swoim koncie mają 17 punktów. Dzięki wygranej do bezpośredniego awansu Irlandczykom nadal brakuje dwóch punktów i zajmują trzecie miejsce z dorobkiem 15 punktów. Wydaję się iż z rywalizacji powoli odpada Szkocja, która po porażce z Niemcami ma tylko 11 punktów i do Polski traci już 6 oczek. Gruzja jest 5. z sześcioma punktami, a Gibraltar szósty z zerowym dorobkiem punktowym, ale dwoma strzelonymi golami.