Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Piłka nożna Nawałka: To piłkarze zdecydowali, by Kuba strzelał karnego

Nawałka: To piłkarze zdecydowali, by Kuba strzelał karnego

Piłka nożna | 08 września 2015 00:11 | Przemysław Drewniak
Adam Nawałka jest zadowolony z postawy reprezentacji po wrześniowych meczach
fot. M. Karczewski/Superstar.com.pl
Adam Nawałka jest zadowolony z postawy reprezentacji po wrześniowych meczach

Jeff Wood (selekcjoner reprezentacji Gibraltaru): Jesteśmy rozczarowani wynikiem, choć graliśmy przeciwko bardzo silnemu przeciwnikowi. Musimy przeanalizować to spotkanie. Chcę zwrócić uwagę, że na Gibraltarze nie rozpoczął się jeszcze sezon ligowy. Prawie żaden z naszych zawodników nie grał meczów o punktów od maja. Przed tym spotkaniem rozegrali mniej niż 100 minut. Przyjechaliśmy więc tu w trudnej sytuacji. Nie szukam wymówek, chcę tylko naświetlić sytuację. Nie byliśmy przygotowani fizycznie, by stawić czoła Polsce. Honorowa bramka zdobyta w końcówce zupełnie nie poprawiła mi nastroju.


Adam Nawałka: Szanujemy rywala, dlatego bardzo poważne potraktowaliśmy ten mecz. Od początku graliśmy na pełnych obrotach, z pełnym zaangażowaniem. Chcieliśmy szybko rozstrzygnąć spotkanie, a potem grać swobodnie. Wiadomo, że mamy bardzo mało czasu na zgrywanie drużyny, więc była to fantastyczna okazja, by zawodnicy przy korzystnym wyniku pewne elementy gry przećwiczyli i nacieszyli się grą. Myślę, że działo się tak zwłaszcza w pierwszej połowie.


W dwóch wrześniowych meczach wykonaliśmy plan minimum. Jestem zbudowany postawą zespołu w meczu z Niemcami. Oczywiście byliśmy niezadowoleni z wyniku, ale przeciwko mistrzom świata potwierdziliśmy progres w grze. Dziś ważna była przede wszystkim skuteczność, atak pozycyjny i utrzymanie się przy piłce. Zawodnicy podeszli do Gibraltaru z dużym zaangażowaniem, dlatego plan się powiódł.


Zawsze wyznaczonych jest czterech zawodników do wykonywania rzutów karnych. Kuby w tym gronie nie było, ale to, że wykonywał jedenastkę, było efektem decyzji samych piłkarzy.


W końcówce w nasze szeregi wkradło się pewne rozluźnienie. Nie powinno tak być, ale piłka nożna jest grą błędów. Będziemy to analizować. Każdy mecz należy traktować jako świetne pola do doskonalenia naszej gry. Jestem zadowolony z tego meczu, wynik jest wysoki, fragmentami graliśmy na bardzo dobrym poziomie. Myślimy już o ostatnich dwóch spotkaniach, do których musimy przygotować się jak najlepiej.


Zobacz również
Grali grupowi rywale Polaków!
7-wrz-2015Kategoria: Piłka nożna
Komentarze (0)