Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Piłka nożna Krychowiak: Nie wyobrażam sobie Euro 2016 bez Polski

Krychowiak: Nie wyobrażam sobie Euro 2016 bez Polski

Piłka nożna | 08 września 2015 09:11 | Przemysław Drewniak
Grzegorz Krychowiak  już szykuje się na twarde boje ze Szkocją i Irlandią
fot. M. Karczewski/Superstar.com.pl
Grzegorz Krychowiak już szykuje się na twarde boje ze Szkocją i Irlandią

- Z każdym meczem i zgrupowaniem jesteśmy coraz silniejsi. Dzięki pracy, którą wykonujemy, idziemy w dobrym kierunku i nie wyobrażam sobie Euro 2016 bez naszej drużyny – mówił po meczu z Gibraltarem pomocnik reprezentacji Polski, Grzegorz Krychowiak.


Wynik wskazuje, że mecz z Gibraltarem potraktowaliście całkowicie poważnie.
To prawda. Moim zdaniem szacunek jest w futbolu najważniejszy. Niezależnie czy gra się z Gibraltarem, Niemcami czy innym zespołem, poziom motywacji musi być ten sam. Podeszliśmy do tego meczu z myślą o zwycięstwie, chcieliśmy od początku narzucić swoje tempo i zrobiliśmy to, czego od nas oczekiwano.


I został już ostatni krok do wykonania, czyli październikowe mecze ze Szkocją i Irlandią.
Będą to dla nas kluczowe spotkania. To drużyny z Wysp, więc w oba pojedynki będziemy musieli włożyć mnóstwo sił, by myśleć o korzystnym rezultacie. Nie wyobrażam sobie, żeby ktokolwiek z nas w Glasgow czy w Warszawie przeciwko Irlandii odstawił nogę. Musimy zagrać po męsku i w taki sposób wywalczyć awans na mistrzostwa Europy.


Mimo porażki, po meczu we Frankfurcie zebraliście sporo pochlebnych opinii. Czy w miarę trwania eliminacji reprezentacja Polski jest coraz silniejsza?
Moim zdaniem tak. Zarówno przegrany mecz z Niemcami, jak i ten dzisiejszy z Gibraltarem dostarczyły nam wniosków, a my z naszej postawy możemy być zadowoleni. Oczywiście jak każdy zespół popełniamy błędy, co było widać nawet dziś. Najważniejsze jest to, by się na nich uczyć. Jak na razie nam się to udaje, bo mam poczucie, że z każdym meczem i dniem na zgrupowaniu ta drużyna jest coraz silniejsza piłkarsko i mentalnie. Dzięki pracy, którą wykonujemy, idziemy w dobrym kierunku. Nie wyobrażam sobie Euro 2016 bez reprezentacji Polski.


Notował w Warszawie Przemysław Drewniak


ZOBACZ TAKŻE:


Bartosz Kapustka: To było dla mnie wielkie przeżycie

Nawałka: To piłkarze zdecydowali, by Kuba strzelał karnego

Oceniamy Polaków za mecz z Gibraltarem: TurboGrosik w gazie, obrona do poprawy

Kategoria: Piłka nożna
Komentarze (0)