Sport4fans.pl Piłka nożna Piąta kolejka pod znakiem hitu na Old Trafford. Premier League wraca po przerwie!

Piłka nożna | 12 września 2015 01:15 | Krzysztof Brzeziński
Terminarz 5 kolejki Premier League.

W piątej serii spotkań o mistrzostwo Anglii, najciekawiej zapowiada się spotkanie Manchesteru z Liverpoolem. Jednak nie tylko ten mecz będą mogli zobaczyć w weekend na angielskich boiskach. Zapraszam do przyjrzenia się pozostałym dziewięciu spotkaniom Premier League!

Sobota, 13:45 Goodison Park Everton vs Chelsea
Po ostatniej niespodziewanej porażce z Crystal Palace u siebie i przerwie na reprezentacje, Chelsea zagra na wyjeździe z Evertonem. Nie ma co ukrywać, że mecze w niebieskiej części Liverpoolu nigdy nie były mocną stroną The Blues, którzy wygrali tutaj ledwie 19 z 80 meczów. Początek sezonu drużyny prowadzonej przez Jose Mourinho również nie napawa optymizmem. The Toffees w tym sezonie u siebie jeszcze nie wygrali. Po remisach z Watfordem i porażce z Manchesterem City przyjdzie czas na wygraną? Wszystko może zależeć od dyspozycji strzeleckiej ofensywnych zawodników Evertonu, którzy muszą wykorzystać brak w bramce stołecznej drużyny Courtoisa.

Typ sport4fans.pl: 1:2

16:00 Emirates Stadium Arsenal vs Stoke City
Trudne wyzwanie czeka zespół z Britannia Stadium, który na The Emirates nie wygrał od 10 spotkań w Premier League. Nie dość, że The Potters nie lubią grać w Londynie z Arsenalem, to na domiar złego próżno szukać formy sprzed roku, potrzebnej do przełamania serii remisów i porażek. Arsenal nie mógł mieć lepszego rywala po przerwie spowodowanej grą reprezentacji. Po pokonaniu dwa tygodnie temu Newcastle na wyjeździe, przychodzi mecz w którym statystycznie nie powinni mieć problemu. A może jednak wbrew statystyką podopiecznym Hughesa uda się przynajmniej zremisować?

Typ sport4fans.pl 3:1

16:00 Selhurst Park Crystal Palace vs Manchester City
Niepokonani dotychczas piłkarze z Etihad Stadium, jadą na stadion na którym lubią grać. Obywatele wygrali w tej części Londynu aż 7 z 18 potyczek we wszystkich angielskich rozgrywkach. Nowe Orły pod przewodnictwem Alana Pardewa potrafiły jednak wygrać w końcówce poprzedniej kampanii z Manchesterem City. Czy Anglik jest wstanie powtórzyć ten sukces z jak się wydaje jeszcze lepszymi w tym sezonie The Eagles? Jeżeli jednak ekipa Pellegriniego sięgnie w tym meczu po zwycięstwo, to Obywatele wygrają po raz pierwszy od 1912 roku pięć meczów wyjazdowych pod rząd.

Typ sport4fans.pl: 2:2

16:00 Carrow Road Norwich City vs AFC Bournemouth
Pierwszy w tym sezonie pojedynek beniaminków będzie miał miejsce na Carrow Road. W zeszłym sezonie jeszcze w Championship na tym stadionie padł remis 1:1. Co ciekawe od 1951 Kanarki nie wygrały na Carrow Road z The Charries, remisują 4 i przegrywając aż 5 spotkań! Drużyna, której bramkarzem jest polski bramkarz Artur Boruc, przegrała z Liverpoolem swój pierwszy wyjazdowy mecz w Premier League, jednak już w drugim meczu na Upton Park zdołała wywieźć trzy punkty. Czy tak samo będzie w sobotę?

16:00 Vicarage Road Watford vs Swansea City
Klub z Walii tylko raz przegrał w XXIw. na Vicarage Road. Wszystkie mecze pomiędzy tymi zespołami odbyły się jeszcze w ramach Championship, a na stadionie Watfordu na cztery mecze, dwa padły łupem gospodarzy, a dwa wygrali goście z Walii. Szerszenie jak na razie zdobyły tylko trzy punkty dzięki trzem remisom, a Swansea wygrywając dwa spotkania zapewniło sobie 6 punktów. Andrew Ayew nowy napastnik Łabędzi został w środku tygodnia najlepszym zawodnikiem sierpnia w lidze angielskiej. Czy poprowadzi swój zespół do kolejnych trzech punktów?

Typ sport4fans.pl: 0:1

16:00 The Hawthornes West Bromwich Albion vs Southampton
Obie drużyny przed reprezentacyjną przerwą odniosły swoje pierwsze wygrane w obecnej kampanii Premier League. Która drużyna pójdzie za ciosem i wygra drugi raz z rzędu? Statystyki wskazują na drużynę gospodarzy, która na The Hawthornes przegrała ze Świętymi tylko 3 razy. Czarny koń z poprzedniej kampanii, którym oczywiście była drużyna Southamptonu, by w następnym sezonie zagrać w Europejskich pucharach potrzebuje wygranej. Żeby jednak wywieźć z The Hawthornes trzy punkty Ronald Koeaman będzie potrzebować skuteczności pod bramką rywala. Czy strzelec bramki dla Włochów, w ich ostatnim meczu eliminacyjnym Pelle, strzeli swoją trzecią bramkę w tym sezonie?

Typ sport4fans.pl: 1:3

18:30 Old Trafford Manchester United vs Liverpool

Niedziela, 14:30 Stadium of Light Sunderland vs Tottenham
Obie drużyny w tym sezonie jeszcze nie wygrały swojego spotkania. Wszystko wskazuje jednak na to iż pierwsze zwycięstwo w sezonie może odnieść drużyna z Londynu, która na Stadium of Light nie przegrała już od pięciu spotkań. Co ciekawe Koguty w tych pięciu spotkaniach wygrały trzy razy i zawsze wynikiem 2:1. Jeżeli podopieczni Pochettino nadal chcą walczyć nawet o Ligę Mistrzów w końcu musza zacząć wygrywać. Chyba nie będzie lepszej okazji na wyjeździe niż mecz z Sunderlandem.

17:00 King Power Stadium Leicester City vs Aston Villa
Chyba nikt nie spodziewał się przed sezonem aż tak dobrych wyników drużyny prowadzonej przez Claudio Ranieriego. Lisy w czterech meczach zdobyły 8 punktów, w tym aż 4 na wyjeździe pokonując West Ham i remisując z Bournemouth, u siebie wygrali na otwarcie sezonu z Sunderlandem i zremisowali z Tottenhamem. The Villans natomiast w swoim dorobku mają 4 punkty a na wyjeździe zdobyli trzy z nich, wygrywając pierwszy mecz sezonu z Bournemouth. Czy podopieczni Ranieriego utrzymają miejsce na podium po kolejce numer pięć?

Typ sport4fans.pl: 1:0

Poniedziałek, 21:00 Upton Park West Ham United vs Newcastle United
19 w tabeli zespół Newcastle pilnie potrzebuje wygranej by wydostać się ze strefy spadkowej. Ostatnio piłkarze McClarena przegrali u siebie z Arsenalem 1:0, a West Ham na Anfield rozgromił 3:0 Liverpool. Faworytem spotkania wydaje się być zespół Młotów, który na Upton Park przegrał w tym sezonie oba mecze. Jednak kiedy tylko podopieczni Bilicia przerzucą formę wyjazdową na mecze u siebie mogą skończyć sezon bardzo wysoko. Gościom na pewno przydały się dwa tygodnie przerwy by lepiej zgrać nowe twarze w zespole, a na Upton Park zagrają bez pauzującego za czerwona kartę w meczu z Arsenalem Mitrovicia.