Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Piłka nożna Szymon Pawłowski: Takie mecze trzeba wygrywać, by marzyć o wyjściu z grupy

Szymon Pawłowski: Takie mecze trzeba wygrywać, by marzyć o wyjściu z grupy

Piłka nożna | 18 września 2015 10:53 | Adrian Szymczak

fot. x-news/T-Mobile Ekstraklasa

Szymon Pawłowski zaczął spotkanie z Os Belenenses na ławce rezerwowych. Po wejściu na boisko wprowadził dużo ożywienia i miał też dobrą sytuację bramkową, ale jego strzał wybronił bramkarz Portugalczyków. Oto co miał nam do powiedzenia po meczu pomocnik Kolejorza.

 

Lech zremisował pierwsze spotkanie w Lidze Europy z Os Belenenses. Trzeba przyznać, że piłkarze Macieja Skorży mogli przegrać to spotkanie, ale raz ratował ich słupek i raz poprzeczka. Jednak warto też dodać, że Kolejorz również miał dogodne szanse w tym spotkaniu i był bardzo bliski zwycięstwa. - To bardziej taka porażka niż remis. Takie mecze trzeba wygrywać. Zdecydowanie lepsza w naszym wykonaniu druga połowa. Szkoda, bo mecz wyglądałby zupełnie inaczej gdybyśmy coś strzelili. - mówił po spotkaniu Szymon Pawłowski.

 

W pierwszej połowie Lech ograniczył się praktycznie do gry obronnej, a „ataki” Lecha były w duże mierze rozgrywane przez parę środkowych stoperów, ktorzy podawali piłkę między sobą. Duża zmiana nastąpiłą w drugiej części. Wtedy to Lech przejął inicjatywę i miał kilka dogodnych sytuacji bramkowych. - W drugiej połowie byliśmy drużyną zdecydowanie lepszą od Belenenses. Stwarzaliśmy sytuację, praktycznie cały czas byliśmy na połowie przeciwnika. Tak jak mówiłem takie mecze trzeba wygrywać, by marzyć o wyjściu z grupy. - mówił pomocnik Kolejorza

 

Znów zawiodła skuteczność. Poznańska Lokomotywa cierpi na brak klasowego napastnika. Denis Thomalla nie spełnia swojej roli, a Marcin Robak nadal leczy kontuzję. Piłkarze tacy jak Hamalainen czy właśnie Szymon Pawłowski gdzieś się zablokowali i nie potrafią się przełamać. - Czasem tak jest, że jak się coś zablokuje to nie chce iść. W końcu się przełamiemy i zaczniemy seryjnie strzelać bramki. - i kończąc dodaje - Od jutra myślimy już o Jagiellonii. W końcu musimy wygrać w lidze i to jest teraz najważniejsze.

Z Poznania
Adrian Szymczak
TWITTER: @SzymczakAdrian

Kategoria: Piłka nożna
Komentarze (0)