Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Piłka nożna Adam Nawałka: Nie ma negatywnej presji

Adam Nawałka: Nie ma negatywnej presji

Piłka nożna | 06 paździenika 2015 16:56 | Hubert Błaszczyk
Adam Nawałka
fot. Marcin Karczewski / Superstar.com.pl
Adam Nawałka

Nasi reprezentanci już w czwartek mogą zapewnić sobie wyjazd na przyszłoroczne Mistrzostwa Europy do Francji. W kadrze nie ma jednak nerwowej atmosfery. Jedyną złą wiadomością jest powrót do klubu Kamila Wilczka. Napastnik Capri nie był jednak brany pod uwagę przy ustalaniu pierwszej jedenastki.


- Przygotowania do ostatnich dwóch meczów eliminacyjnych zostały rozpoczęte. Zła informacja jest taka, że Kamil Wilczek wyjechał ze zgrupowania. Wszyscy pozostali zawodnicy rozpoczęli treningi w bardzo dobrej kondycji fizycznej i mentalnej. Dziś rano mieliśmy odprawę i analizę gry przeciwnika. Po południu będzie kontynuacja – stałe fragmenty gry, a na boisku taktyka. Jutro wyruszamy do Szkocji, tam będzie rozruch przedmeczowy i spotkanie. Wszyscy wierzymy, że mecz czwartkowy ugruntuje naszą pozycję, jeśli chodzi o awans. Spodziewamy się bardzo trudnego meczu. Szkoci to dobra drużyna o wysokich umiejętnościach. Również bardzo waleczna. My jednak udowodniliśmy, że potrafimy rozgrywać trudne spotkania – rozpoczął Nawałka.


Październikowe jest najkrótszym za kadencji Adama Nawałki. Selekcjoner nie jest jednak z tego tytułu zmartwiony. - Wiedzieliśmy o tym, że to zgrupowanie będzie najkrótsze. Byliśmy na to przygotowani. Będziemy bazować na tym, co wypracowaliśmy podczas tego roku. Drużyna dobrze prezentuje się pod względem taktycznym i mentalnym. W bardzo dobrych nastrojach wyruszamy do Glasgow.


Co będzie kluczem do zwycięstwa? - Bardzo ważna będzie determinacja i agresywna gra – mówił Nawałka. Po chwili pochwalił Roberta Lewandowskiego i odniósł się do brutalnego faulu Gordona Greera na nim w Warszawie. - PZPN nie ma zamiaru wystosowywać listu odnośnie sędziowania. Faul był brutalny, ale myślę, że wzmożył czujność arbitrów na takie zagrania. Robert sobie świetnie radzi, jeśli chodzi o fizyczność. Od przestrzegania przepisów jest sędzia i mam nadzieję, że będzie dobrze prowadził te zawody.


W kadrze panuje bardzo dobra atmosfera. Stawka październikowych meczów wcale nie paraliżuje polskiej reprezentacji. - Presja jest coraz większa, natomiast zawodnicy pokazują, że świetnie sobie z nią radzą. Nasi piłkarze są jednymi z najlepszych na swoich pozycjach na świecie. To pozytywna strona, że jest presja. W ten sposób podchodzą wszyscy piłkarze. Atmosfera jest bardzo dobra. Nie odczuwamy negatywnej presji. Widać progres i rozwój tej drużyny. Jesteśmy w fazie postępów. Zarówno jeśli chodzi o organizację gry i w sferze mentalnej. Nie mamy żadnego problemu z tym od pierwszych spotkań eliminacyjnych – zakończył nasz selekcjoner.


HUBERT BŁASZCZYK
TWITTER: @hubertblaszczykKategoria: Piłka nożna
Komentarze (0)