Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Piłka nożna Robert Lewandowski: Złota Piłka? Liczy się tylko awans do Mistrzostw Europy!

Robert Lewandowski: Złota Piłka? Liczy się tylko awans do Mistrzostw Europy!

Piłka nożna | 06 paździenika 2015 17:26 | Hubert Błaszczyk
Brutalny faul Greera na Lewandowskim.
fot. Marcin Karczewski / Superstar.com.pl
Brutalny faul Greera na Lewandowskim.

Robert Lewandowski na zgrupowanie reprezentacji Polski przyjechał po fantastycznych występach w barwach Bayernu Monachium. Nasz kapitan nie rozpamiętuje jednak seryjnych trafień. Jest skupiony na zadaniu, które pozostało do wykonania naszej kadrze.


- Każdy gratulował mi strzelonych bramek. Zdaję sobie sprawę, po co tu przyjechaliśmy. Przed nami dwa ważne mecze i to co zdarzyło się w ostatnich dniach nie ma dla mnie żadnego znaczenia. Cieszy mnie każda bramka, ale ja się nad tym w ogóle nie zastanawiam. Staram się robić to, co potrafię najlepiej. Najważniejszy tydzień przed nami. Mam nadzieję, że będzie on zwieńczeniem naszego wysiłku – rozpoczął Lewandowski.


Po świetnych występach nie mogło zabraknąć pytania o Złotą Piłkę. Lewandowski naturalnie jednak nie zaprząta sobie tą nagrodą głowy. - Nie ulega wątpliwości, że sukcesy reprezentacji mogą pomóc mi i innym piłkarzom znaleźć się wysoko w plebiscytach. Dla mnie ważne jest, żeby teraz znaleźć się na mistrzostwach Europy. Zdajemy sobie sprawę, o co gramy i nie możemy tego zaprzepaścić. Jesteśmy tak blisko i na pewno nie odpuścimy. Indywidualne nagrody nie mają znaczenia, bo są ważniejsze rzeczy, które mam w głowie.


Lewandowski zgodził się z trenerem Nawałka, że presja na pewno nie sparaliżuje reprezentacji Polski. - Nie gramy w piłkę od dziś. Zdajemy sobie sprawę, o co gramy i nikt nie musi nam nic dodatkowego mówić. Jeśli ktoś chce grać na wysokim poziomie i w finałach we Francji, musi spodziewać się, że wystąpi presja. To jest piękno futbolu, że popularność piłki nożnej powoduje presję i każdy na świecie wie, co to za gra. Można się tylko cieszyć, ze tak jest.


Jeden z dziennikarzy zapytał Lewandowskiego o ubezpieczenie nóg. Kiedyś taką polisę wykupił sobie David Beckham. Okazuje się, że nasz napastnik już dawno poszedł w jego ślady. - Ubezpieczony jestem od dawna. Nie ma z tym problemu. Sędzia zawinił w meczu ze Szkocją. Mam nadzieję, że nie będzie podobnych sytuacji. Szkocja gra jednak bardziej otwarty futbol. Oni próbują grać piłką i nie musimy mówić o walce. Powinniśmy się skupić na tym, żeby grać w piłkę. Musimy pokazać, że jesteśmy lepszą drużyną pod względem piłkarskim.


Ważny dla końcowego kształtu tabeli będzie również mecz pomiędzy Irlandią a Niemcami. Lewandowski jest pewny, że nasi zachodni sąsiedzi podejdą do niego z należytą koncentracją. - Niemcy też chcą wygrać. Oni nie są pewni pierwszego miejsca w grupie. Dla nich to też ważny mecz. Oni są profesjonalistami. Do każdego meczu podchodzą tak samo. Niemcy zawsze grają o zwycięstwo. Jestem pewien, że nie wyjdą tylko, żeby zremisować.


HUBERT BŁASZCZYK
TWITTER: @hubertblszczyk


Zobacz również
Adam Nawałka: Nie ma negatywnej presji
6-paź-2015

Kategoria: Piłka nożna
Komentarze (0)