Sport4fans.pl Piłka nożna Świetny Lewandowski, słaba lewa strona. Oceniamy Polaków po meczu ze Szkocją

Świetny Lewandowski, słaba lewa strona. Oceniamy Polaków po meczu ze Szkocją

Piłka nożna | 08 paździenika 2015 23:28 | Mateusz Dziopa
Robert Lewandowski - bohater meczu ze Szkocją

Reprezentacja Polski w ostatniej minucie uratowała cenny remis w meczu z reprezentacją Szkocji 2-2. Obie bramki dla biało-czerwonych zdobył Robert Lewandowski, dla Szkotów natomiast strzelali Ritchie i Fletcher.

Oceny zawodników reprezentacji Polski w skali 1-10 (1 – poniżej krytyki, 10 – klasa światowa):

Łukasz Fabiański 6
Nie miał szans przy obu bramkach dla Szkocji. Kiedy trzeba było pewnie interweniował, umacniając pozycję bramkarza nr 1 w kadrze.

Łukasz Piszczek 7
Dobrze włączał się do akcji ofensywnych, stwarzając wraz z Błaszczykowskim zagrożenie dla rywali. W defensywie zagrał solidnie, choć można mu wytknąć kilka dośrodkowań z jego strony w pole karne Fabiańskiego.

Kamil Glik 7
Pierwsza połowa mocno przeciętna, na szczęście z dobrej strony pokazywał się wówczas Pazdan. W drugiej części Glik wziął ciężar przerywania akcji Szkotów głównie na siebie i znakomicie mu to wychodziło.

Michał Pazdan 6
Solidny w pierwszej połowie, trochę mniej widoczny w drugiej, podczas której można mu wytknąć nieupilnowanie Fletchera, przez co straciliśmy gola. Dobrze przekazywał piłkę pomocnikom, co, jak wiemy z niejednego meczu reprezentacji, może okazać się trudnym zadaniem. Jeśli zawodnik Legii utrzyma lub poprawi poziom gry, na dobre wygryzie Szukałę z pierwszej jedenastki.

Maciej Rybus 5
Więcej robił w ofensywie, gdzie swoimi wejściami stwarzał problem Szkotom, niż w defensywie, w której teoretycznie powinien dawać więcej. Rybus często był ogrywany przez rywali, co doprowadziło do kilku groźnych sytuacji dla gospodarzy.

Grzegorz Krychowiak 6
Znakomite strzały z dystansu i duży wkład w destrukcję ataków rywali – taki ogólny obraz ukazuje się, gdy spojrzymy na grę zawodnika Sevilli w meczu ze Szkocją. Na tym obrazie jednak widnieje pewna rysa – pierwsza bramka dla gospodarzy, kiedy to Krychowiak nie zdążył doskoczyć do uderzającego Ritchiego.

Krzysztof Mączyński 7
Wszyscy przeciwnicy Mączyńskiego w kadrze przecierali oczy ze zdumienia – pomocnik Wisły znakomicie rozgrywał piłkę, a dodatkowo udało mu się kilka razy dobrze pokazać w obronie. Mecz ze Szkocją był z pewnością jego najlepszym występem w kadrze.

Jakub Błaszczykowski 7
Bardzo aktywny przez cały mecz. Wraz z Piszczkiem siał zamęt w defensywie Szkotów. Większość dograń w pole pochodziła właśnie z prawego skrzydła, które w tych eliminacjach jest naszym silnym punktem. W grze Błaszczykowskiego można doszukiwać się wprawdzie kilku niedokładności, ale jego występ należy ocenić pozytywnie.

Kamil Grosicki 6
Zawodnik Rennes zagrał przyzwoite spotkanie. Rozegranie wolnego w ostatniej minucie szczególnie zapadnie nam w pamięć. Grosicki był aktywny przez całe spotkanie zarówno w defensywie i ofensywie, ale nie przynosiło to większych efektów. Jedyny poważniejszy minus jaki należy odnotować to druga bramka dla Szkotów, która padła właśnie po jego stracie piłki.

Arkadiusz Milik 8
Kiedy był na boisku, gra reprezentacji wyglądała świetnie. Milik wypracował pierwszą bramkę dla reprezentacji, dodatkowo, później sam próbował podwyższyć wynik, niestety bez powodzenia. Napastnik Ajaxu był widoczny i pojawiał się niemal w każdej części boiska, starając się kreować szanse Lewandowskiemu.

Robert Lewandowski 10
Nie pamiętam kiedy ostatnio dałem 10 oceniając jakikolwiek mecz. Lewandowski wykorzystał dwie stuprocentowe okazje na strzelenie gola, a oprócz tego często wspierał pomocników i pokazywał się do gry, co dało nam cenny remis. Napastnik Bayernu był bohaterem meczu ze Szkocją.

Rezerwowi:

Tomasz Jodłowiec 5
Od kiedy pojawił się na boisku nie był widoczny. Gdyby nie informacja o zmianie, z pewnością połowa kibiców nie wiedziałaby, że przebywa na murawie. Oddał jeden strzał i…to by było na tyle. Trochę mało jak na tyle minut gry.

Jakub Wawrzyniak 6
Wszedł na boisko za Rybusa, co poprawiło grę defensywną z lewej strony boiska. Obrońca Lechii włączał się również w akcje ofensywne, co bardzo ułatwiło Grosickiemu dogrywanie w pole karne Szkocji. Niezły mecz tego doświadczonego zawodnika.

Paweł Olkowski grał za krótko, by móc go ocenić.