Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Piłka nożna Spokój i pewność siebie przed najważniejszym meczem eliminacji

Spokój i pewność siebie przed najważniejszym meczem eliminacji

Piłka nożna | 10 paździenika 2015 18:05 | Hubert Błaszczyk
Jakub Wawrzyniak jest pewny, że wywalczymy bezpośredni awans do ME we Francji.
fot. Marcin Karczewski / Superstar.com.pl
Jakub Wawrzyniak jest pewny, że wywalczymy bezpośredni awans do ME we Francji.

- Nikt z nas nie myśli o barażach. Liczy się tylko zwycięstwo i zapewnienie bezpośredniego awansu. Ten zespół pokazał podczas eliminacji, że ma tożsamość. Jeśli jutro to pokażemy, to w późnych godzinach wieczornych wszyscy będziemy się cieszyć – zapewnia Jakub Wawrzyniak. Polakom do awansu wystarczy remis 0:0 lub 1:1 oraz zwycięstwo. Początek meczu z Irlandią w niedzielę o 20:45.


Przed meczem z Irlandią w polskich szeregach trudno szukać powodów do optymizmu. Jeszcze przed spotkaniem Adama Nawałki z dziennikarzami okazało się, że w niedzielnym pojedynku nie będą mogli wystąpić Arkadiusz Milik, Maciej Rybus i Tomasz Jodłowiec. - Potwierdzam, że Maciek i Arek niestety nie będą mogli zagrać. Wykluczyły ich kontuzje. Urazy jednych zawodników, są szansą innych. Przechodzimy nad tym do porządku dziennego. Wczoraj był trening kompensacyjny, dziś mamy rozruch przedmeczowy. Skład będzie ustalony po dzisiejszych zajęciach – przyznał selekcjoner reprezentacji Polski.


Nawałka mimo urazów zachowuje spokój. - Arek do tej pory był bardzo ważną postacią. Kontuzje to jednak część gry i są wkalkulowane. Musimy odpowiednio zareagować. Wierzę, że zawodnicy, którzy ich zastąpią dadzą bardzo dużo. Po to powołuje najbardziej potrzebnych zawodników, żeby spełnili oczekiwania.


Na konferencji prasowej obok selekcjonera i Jakuba Wawrzyniaka pojawił się Artur Sobiech. Być może on zastąpi Arkadiusz Milika. - Wiemy o co gramy. Jesteśmy w pełni gotowi. Tak też podchodzimy do tej decydującej batalii. Przyjechałem na kadre w pełni skupiony. Jeśli wystąpię dam z siebie wszystko – mówił napastnik Hannoveru 96.


Zapytany o porównanie dwóch wyspiarskich rywali, Nawałka nie chciał bawić się w głębsze oceny. - Nie chcę porównywać tych dwóch drużyn, w kategorii lepsza – gorsza. Oba zespoły prezentują dużą dyscyplinę. Przekonaliśmy się o tym w Irlandii i w czwartek w Szkocji. Mamy bardzo wyrównaną grupę, jedną z najtrudniejszych. Do każdego meczu podchodzimy bardzo starannie. Niezależnie czy jest to Irlandia, Szkocja, Niemcy czy Gruzja. Zagramy o pełną pulę. Mamy już przygotowany plan na to spotkanie.


Irlandzcy dziennikarze żywo reagowali na nazwisko Roberta Lewandowskiego. Selekcjoner reprezentacji Polski zapewnił, że to najlepszy gracz na świecie na swojej pozycji. - Robert Lewandowski jest najlepszą dziewiątką na świecie. Nie wiem czy ktokolwiek może go zatrzymać – zakończył Nawałka.


HUBERT BŁASZCZYK
TWITTER: @hubertblaszczyk

Kategoria: Piłka nożna
Komentarze (0)