Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Piłka nożna Robert Lewandowski ocenia eliminacje: Awans to sukces całej drużyny

Robert Lewandowski ocenia eliminacje: Awans to sukces całej drużyny

Piłka nożna | 13 paździenika 2015 16:51 | Dominik Wardzichowski
Robert Lewandowski walczył również w parterze.
fot. Marcin Karczewski / Superstar.com.pl
Robert Lewandowski walczył również w parterze.

- Praca, którą wykonaliśmy przez ostatni rok, przyniosła efekty. Każdy zawodnik czuje się potrzebny, każdy jest ważnym ogniwem reprezentacji. Gra w kadrze Adama Nawałki to sama przyjemność – mówi Robert Lewandowski, kapitan reprezentacji Polski.

 

Kadra Adama Nawałki osiągnęła cel i zakwalifikowała się na Euro 2016 we Francji. A przecież początek przygody Nawałki z kadrą nie był udany. Drużyna było rozbita psychicznie i taktycznie, a najlepsi zawodnicy nie potrafili wziąć odpowiedzialności na swoje barki.


- Praca, którą wykonaliśmy przez ostatni rok, przyniosła efekty. Każdy zawodnik czuje się potrzebny, każdy jest ważnym ogniwem reprezentacji. Niezależnie od tego czy gra w pierwszym składzie, czy siedzi na ławce. Wiem, że każdy zawodnik wchodzący z ławki, jest w stanie coś dać tej reprezentacji. Gra w kadrze Adama Nawałki to sama przyjemność – ocenia Robert Lewandowski.


Polacy przypieczętowali awans na Stadionie Narodowym. Przed własną publicznością, która w niedzielny wieczór poniosła biało-czerwonych do zwycięstwa nad Irlandią.


- Radość z awansu była ogromna. Wsparcie kibiców było wspaniałe i cieszę się, że po meczu mogliśmy z nimi świętować. To są wspaniałe chwile. Chciałbym się cieszyć tą chwilą cały czas, to są niezapomniane momenty. Życie piłkarza nie trwa wiecznie i trzeba się cieszyć z tego co się zdobyło
– zaznacza kapitan reprezentacji.


Lewandowski występuje w jednym z najlepszych klubów świata. Grał w finale Ligi Mistrzów, zdobywał mistrzostwo Niemic i DFB Pokal. Ale najlepiej smakuje sukces z reprezentacją.


- Nie można porównać sukcesu w klubie, z sukcesem w reprezentacji. Radość, którą możemy dać kibicom w całej Polsce jest niezwykła. Smak zwycięstwa w narodowych barwach smakuje inaczej, niż w klubie. Tym bardziej się cieszę, że wywalczyliśmy awans i jedziemy na finały do Francji – cieszy się Lewandowski.


Grupa, w której występowali Polacy była jedną z najbardziej wyrównanych w całych eliminacjach. Polacy od pierwszego do ostatniego meczu nie wypadli z pierwszej dwójki. Odbierali punkty kolejnym rywalom, dostarczając kibicom wielkich emocji.


- Gra przeciwko drużynom z wysp nigdy nie jest łatwa. Szkocja i Irlandia to bardzo niewygodni przeciwnicy. Ale pokazaliśmy w tych meczach, że mamy charakter, walczymy do końca i to zostało nagrodzone
– mówi piłkarz Bayernu Monachium.


Robert Lewandowski został najlepszym strzelcem eliminacji. Kapitan reprezentacji Polski strzelił trzynaście goli. Niezwykle ważnych goli, które dały biało-czerwonym awans do Francji.


- Awansowaliśmy jako drużyna. To, że strzeliłem najwięcej goli, to zasługa kolegów, którzy mi dogrywali. Tworzymy drużynę. Nie cieszę się podwójnie z tego, że strzeliłem gola. Ja cieszę się z sukcesów reprezentacji. Chłopaki wykonali kawał roboty, wierzyli w awans i to pokazuje jak wielki zrobiliśmy postęp. I to sprawia największą radość kapitanowi – kończy Lewandowski.

Kategoria: Piłka nożna
Komentarze (0)