Sport4fans.pl Piłka nożna Młoda Legia gra dalej! Kilku piłkarzy pokazało potencjał

Młoda Legia gra dalej! Kilku piłkarzy pokazało potencjał

Piłka nożna | 20 paździenika 2015 20:29 | Hubert Błaszczyk

Legia Warszawa pokonała Litex Łowecz 3:1 i awansowała do kolejnej rundy Młodzieżowej Ligi Mistrzów. Wynik spotkania cieszy, ale jeszcze bardziej gra zespołu Piotra Kobiereckiego. Młodzi zawodnicy wytrzymali presję, a kilku z nich pokazało duże umiejętności piłkarskie. W kolejnej rundzie rywalem Legionistów będzie prawdopodobnie duński Midtjylland.

Choć wynik dwumeczu z Litexem (5:2) jest wysoki, to oba spotkania nie były łatwe dla piłkarzy Legii. Warszawianie zwycięstwo w Bułgarii wydarli dopiero w końcówce, a w Nowym Dworze Mazowieckim długo męczyli się.

Przyjezdni grali bardzo dobrze i stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji. Po rzucie wolnym z 20 metrów Majeckiego uratował słupek.Po trzydziestu minutach Bułgarzy opadli z sił, a do głosu zaczęła dochodzić Legia. Bardzo aktywny w ofensywie był Robert Bartczak, który często udanie dryblował rywali. Na kilkanaście sekund przed końcem pierwszej połowy udało mu się ograć Atanasova. Obrońca Litexu zachował się nieodpowiedzialnie i faulował Bartczaka w polu karnym. Jedenastkę na bramkę pewnie zamienił Filip Karbowy. Bramka do szatni ewidentnie podcięła skrzydła Litexowi. Po przerwie Legioniści zaaplikowali szybko dwie bramki rywalom i było właściwie po meczu. Promyk nadziei przyjezdnym dało niefrasobliwe zagranie Hołowni, po którym sędzia podyktował drugi rzut karny. Gol najaktywniejszego po stronie gości Despodova nie zmienił jednak losów spotkania, a co za tym idzie dwumeczu.

Wynik wtorkowego spotkania jest ważny, ale jeszcze ważniejsza jest postawa kilku zawodników Legii. Świetne spotkanie rozegrał Robert Bartczak. Skrzydłowy, który na co dzień trenuje z pierwszym zespołem był bardzo aktywny w ofensywie, notował udane dryblingi i wprowadzał dużo popłochu w szeregi Litexu. Udaną zmianę po przerwie dał Miłosz Kozak. Kilkakrotnie uciekł bułgarskim obrońcom. To właśnie po jego dograniu trzeciego gola zdobył Bartczak. Wyróżnić należy też kapitana gospodarzy, Adama Najemskiego. Środkowy obrońca pewnie interweniował w sytuacjach zagrożenia. Zdobył też drugą bramkę po ewidentnym gapiostwie bramkarza i obrońców Litexu. Spore umiejętności pokazał młodziutki bramkarz Legii, Radosław Majecki (16 lat). Pewnie interweniował, miał też niesamowite szczęście, bo rywale dwukrotnie obijali słupek strzeżonej przez niego bramki. To jednak cecha dobrych bramkarzy, a takim, jeśli będzie czynił dalsze postępy może stać się Majecki.

Legia Warszawa – Litex Łowecz 3:1 (1:0)
Dwumecz: 5:2 (2:1)