Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Piłka nożna Pokonać Słowację! Reprezentacja Polski gra o Euro
Ewa Pajor strzeli coś Słowacji?
fot. wikipedia.org
Ewa Pajor strzeli coś Słowacji?

Pokonać Słowację! Reprezentacja Polski gra o Euro

Piłka nożna | 21 paździenika 2015 13:31 | Krzysztof Mokrzycki

 Po emocjach związanych w Ekstraligą czas na mecze reprezentacji Polski. Podopieczne trenera Basiuka już jutro zagrają mecz eliminacyjny w Tychach, a przeciwniczkami będą reprezentantki Słowacji. Tydzień później kadra rozegra sparingowy mecz w Jeleniej Górze z Holandią.


Dla Polek będzie to drugie spotkanie w trwających eliminacjach mistrzostw Europy. W pierwszej batalii nasza drużyna poległa w meczu ze Szwecją 0:3, z kolei Słowacja dopiero rozpoczyna swój udział w eliminacjach i liczy na dobre otwarcie. Dla naszej reprezentacji będzie to pierwsze w tym roku spotkanie rozegrane na własnym obiekcie; dotąd Pajor i spółka zagrały 10 spotkań, ale wszystkie na wyjazdach.


Słowacja, podobnie jak Polska, jeszcze nigdy nie uczestniczyła w wielkiej imprezie piłkarskiej. Dodatkowo są niżej notowane w rankingu niż Polki, bo zajmują miejsce 46, z kolei nasza drużyna okupuje 32.lokatę. Wychodzi więc na to, że nasze rodaczki będą faworytkami.


Na boisku dojdzie do spotkania starych znajomych. Dlaczego? Od kiedy trenerem reprezentacji jest Wojciech Basiuk, to Słowacja jest naszym etatowym sparingpartnerem. W tym okresie graliśmy z nimi cztery razy, notując dwa zwycięstwa, jeden remis i jedną porażkę. Czyli bilans korzystny dla Polek, co może oznaczać, że Słowaczki leżą naszym zawodniczkom. Do składu reprezentacji Słowacji na mecz z Polską powołania otrzymały wszystkie cztery Słowaczki występujące na boiskach Ekstraligi. Są to defensorki Czarnych; Patrícia Fischerová i Petra Zdechovanová, pomocniczka Lucia Šušková z Mitechu Żywiec oraz Patrícia Hmírová z Górnika Łęczna.


Tak Polki pokonały Słowację rok temu, 4:1. Mecz ten okazał się ostatnim występem Kasi Kiedrzynek w reprezentacji narodowej. Przynajmniej na razie. Nizej filmik z wyjściem naszych pań z szatni.


Mecz odbędzie się na obiekcie w Tychach, na Stadionie Miejskim. Wstęp na mecz jest bezpłatny. Jak wspomnieliśmy, będzie to pierwsze spotkanie Polek na ojczystej ziemi i na pewno naszym Paniom będzie zależało na tym, aby pokazać się z jak najlepszej strony. Transmisję z meczu przeprowadzi Polsat Sport, w czwartek o godzinie 17:30.


Zwycięstwo w tym meczu pozwoli Polkom zbliżyć się do awansu i jest wręcz obowiązkiem, bo ciężko wierzyć, żeby nasza żeńska kadra zdołała pokonać Szwedki czy Dunki, więc oczek trzeba szukać na innych zespołach i ewentualnie liczyć na potknięcia innych. Słowacja na pewno jest rywalem w zasięgu naszych Pań. Ciekawe, w jakiej formie znajduje się obecnie liderka polskiej kadry, Ewa Pajor, która jakoś nie może odnaleźć się w niemieckiej Bundeslidze. Kłopot bogactwa na pozycji bramkarki, bo w tym sezonie znakomite statystyki ma Anna Szymańska, która napiera na dotychczasowy numer 1, Darię Antończyk z wałbrzyskiego AZS PWSZ.


W porównaniu z ostatnimi meczami z Belgią i Szwecją w kadrze Basiuka zabraknie Rędzi i Guściory. Wracają za to Grabowska oraz Paulina Dudek. W składzie znalazło się miejsce dla aż sześciu piłkarek mistrza Polski i lidera Ekstraligi, Medyka Konin.


Powołane na mecze ze Słowacją i Holandią:
1. Hanna Konsek (1.FC Lubars)
2. Evelyn Niciński (1.FC Lubars)
3. Madison Solow (ASD Fimauto Valpolicella)
4. Daria Antończyk (AZS PWSZ Wałbrzych)
5. Dominika Grabowska (AZS Wrocław)
6. Jolanta Siwińska (FFC Turbine Potsdam)
7. Ewelina Kamczyk (GKS Górnik Łęczna)
8. Paulina Dudek (KKPK Medyk Konin)
9. Katarzyna Daleszczyk (KKPK Medyk Konin)
10. Natalia Chudzik (KKPK Medyk Konin)
11. Patrycja Balcerzak (KKPK Medyk Konin)
12. Anna Szymańska (KKPK Medyk Konin)
13. Aleksandra Sikora (KKPK Medyk Konin)
14. Nikol Kaletka (KKS Czarni Sosnowiec)
15. Dominika Dereń (KS AZS Wrocław)
16. Marta Mika (SV Blau-Weiss Hohen Neuendorf)
17. Martyna Wiankowska (UKS SMS Łódź)
18. Ewa Pajor (VfL Wolfsburg)

Kategoria: Piłka nożna
Komentarze (0)