Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Piłka nożna Islandia pewna siebie. "Na Euro nie jedziemy po doświadczenie, chcemy wygrywać"

Islandia pewna siebie. "Na Euro nie jedziemy po doświadczenie, chcemy wygrywać"

Piłka nożna | 12 listopada 2015 12:45 | Dominik Wardzichowski
Aron Gunnarsson, kapitan Islandczyków
fot. Wikipedia.org
Aron Gunnarsson, kapitan Islandczyków

- Moi zawodnicy mogą konkurować z każdym zespołem i pokazali to w eliminacjach. Jesteśmy bardzo zmotywowani. Piłkarze na pewno nie wychodzą na boisko zastraszeni, staramy się grać agresywnie i zespołowo, a nasi przeciwnicy mają z tym duże problemy – mówił na przedmeczowej konferencji Lars Lagerbäck, selekcjoner reprezentacji Islandii. Mecz Polska – Islandia w piątek o godz. 20.45.


Islandia była rewelacją eliminacji do Euro 2016 we Francji. Drużyna Larsa Lagerbäcka trafiła do bardzo trudnej grupy z Czechami, Holandią, Turcją, Kazachstanem i Łotwą. Islandczycy zdobyli 20 punktów w dziesięciu meczach i zajęli drugie miejsce w grupie, tuż za Czechami.


- Mecz przeciwko Turcji był bardzo ważny, po tym meczu było widać, że cały naród nas wspiera. To było wspaniałe. Kluczowe okazało się jednak zwycięstwo z Holandią, to było duże zaskoczenie. Mamy odpowiednie nastawienie, nie jesteśmy najlepszym zespołem na świecie, ale zaangażowanie i ambicja pozwalają nam walczyć z najlepszymi – analizował eliminacje Aron Gunnarsson, kapitan reprezentacji Islandii.


- Fakty są takie, że moi zawodnicy mogą konkurować z każdym zespołem i pokazali to w eliminacjach. Jesteśmy bardzo zmotywowani. Piłkarze na pewno nie wychodzą na boisko zastraszeni, staramy się grać agresywnie i zespołowo, a nasi przeciwnicy mają z tym duże problemy – kontynuował selekcjoner Islandczyków.


Mecz z Polską będzie dla reprezentantów Islandii doskonałym sprawdzianem przed rywalizacją we Francji. - Chcemy wygrać z Polską. Wiem, że to mecz towarzyski, ale granie dla reprezentacji zawsze wywołuje dodatkowe emocje. Polska to bardzo zorganizowana drużyna i czeka nas trudny mecz. Zrobimy jednak wszystko, żeby ludzie w naszym kraju byli z nas dumni – mówił Gunnarsson.


- Jest trochę znaków zapytania, ale nie wiem jeszcze jaką taktykę zaprezentuje reprezentacja Polski. Oglądaliśmy wszystkie mecze, wiemy jak grają, ale spodziewam się, że trener Nawałka będzie chciał sprawdzić kilku mniej doświadczony zawodników. Oni grają w naprawdę dobrych klubach i spodziewam się ciekawego meczu – zapowiedział Lagerbäck.


Plan na Polaków jest prosty. Największą siłą drużyny Lagerbäcka jest zaangażowanie i walka o każdy centymetr boiska. - Mam wrażenie, że Polska i Islandia to bardzo podobne zespoły. Gra oparta jest dobrym zgraniu całego zespołu, nie na indywidualnościach. Nie jestem zdziwiony, że Polska zakwalifikowała się na Mistrzostwa Europy, spodziewałem się tego – komplementował Polaków kapitan Islandczyków.


Polacy i Islandczycy na razie nie myślę o rywalach w fazie grupowej Mistrzostw Europy. Nie wykluczone, że nasz zespół trafi na Islandczyków podczas francuskiego turnieju. - Nie wiem co będzie jak trafimy na siebie we Francji. Zobaczymy po jutrzejszym meczu, kto będzie w lepszej sytuacji – mówił Gunnarsson.


Podobnego zdania jest selekcjoner Islandczyków. - Nie mamy wpływu na to z kim zagramy we Francji. Nie zastanawiamy się nad tym. Oczywiście są drużyny których styl nam odpowiada, ale każdy mecz będzie wyzwaniem. Będziemy walczyć i nie jedziemy na Euro tylko po doświadczenie, chcemy wygrywać. Jesteśmy zmotywowani i możemy bardzo poirytować naszych przeciwników – zakończył.
Kategoria: Piłka nożna
Komentarze (0)