Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Piłka nożna Nawałka: Wynik jest ważny, ale ważniejsze zgranie formacji

Nawałka: Wynik jest ważny, ale ważniejsze zgranie formacji

Piłka nożna | 12 listopada 2015 17:41 | Hubert Błaszczyk
Adam Nawałka
fot. Marcin Karczewski / Superstar.com.pl
Adam Nawałka

- Mam doskonały nastrój, w który wprowadził mnie awans na mistrzostwa Europy – mówił na konferencji prasowej selekcjoner, Adam Nawałka. Nie chciał jednak zdradzić składu na piątkowy pojedynek z Islandią. - Zawodnicy dowiedzą się o wyjściowej jedenastce na odprawie przedmeczowej, a dziennikarze na 70 minut przed meczem – dodał.

 

- Do każdego meczu podchodzimy bardzo poważnie. Nie traktujemy tych spotkań jako mecze towarzyskie, ale międzypaństwowe. To bardzo ważny etap przygotowań do mistrzostw Europy. Wynik jest ważny, ale jeszcze ważniejsze zgranie formacji i sprawdzenie zawodników, którzy w ostatnich tygodniach są w dobrej formie. Nie odpuścimy czegokolwiek w tych spotkaniach – kontynuował selekcjoner.

 

Reprezentacja Polski dobrymi występami w eliminacjach ściągnęła nieco presji ze swoich barków. Jedna porażka nie powinna zburzyć wiary w naszych piłkarzy. Nawałka mówi jednak, że o rozluźnieniu nie ma mowy. - Nie ma takiego ciśnienia jeśli chodzi o media. Sami sobie potrafimy wytworzyć presję, tak żeby każdy grał na odpowiednich obrotach. To jest niezwykle ważny okres. Przygotowania będą długie, ale sześć spotkań to nie tak dużo. Wystarczająco jednak, żebyśmy przygotowali się do gry we Francji.

 

- Jestem bardzo zadowolony, że gramy z takimi drużynami. Islandia to bardzo trudny zespół, potrafią wygrywać nawet z najlepszymi drużynami na świecie. Czesi pod względem piłkarskim i taktycznym to wysoka półka. Będzie to świetny materiał szkoleniowy do analizy – argumentował taki wybór rywali Adam Nawałka.

 

W obu spotkaniach towarzyskich szansę gry otrzymają wszyscy powołani zawodnicy. To dla piłkarzy drugiego planu idealna okazja do przekonania selekcjonera. - To doskonała szansa dla zawodników, którzy wcześniej nie mogli się zaprezentować. W tych dwóch spotkaniach każdy z zawodników dostanie szanse. Jeszcze nie zadecydowaliśmy w jakim wymiarze czasowym – przyznał Nawałka.

 

Selekcjoner zapytany o zwolnienie z drugiego meczu zawodników Legii i Lecha stanowczo zaprzeczył. - Nie było żadnych ustaleń z trenerami. Wszyscy zawodnicy zarówno z Legii jak i Lecha Poznań są do mojej dyspozycji.

 

Nawałka zakończył też definitywnie temat w kadrze Eugena Polanskiego. - On był w reprezentacji, również na mistrzostwach Europy w Polsce. Później z wiadomych względów nie był powoływany. Zakończyliśmy jego sprawę. Mamy zawodników, którzy grali z wielką determinacją, wywalczyli awans i odzyskaliśmy zaufanie kibiców. Skupiam się na zawodnikach, których posiadam. Obserwujemy 72 zawodników z myślą o przyszłości. Jest wielu zawodników, którzy będą nam potrzebni za kilka lat.

 

HUBERT BŁASZCZYK
TWITTER: @hubertblaszczykKategoria: Piłka nożna
Komentarze (0)