Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Piłka nożna Krychowiak: Nie byłem na Euro 2012, bo zdawałem maturę

Krychowiak: Nie byłem na Euro 2012, bo zdawałem maturę

Piłka nożna | 12 listopada 2015 20:09 | Hubert Błaszczyk
Grzegorz Krychowiak (z lewej)
fot. Marcin Karczewski / Superstar.com.pl
Grzegorz Krychowiak (z lewej)

- Nie byłem na Euro 2012, bo zdawałem maturę – powiedział pomocnik reprezentacji Polski zapytany o czempionat, który odbywał się w naszym kraju. Wcześniej był jednak całkiem poważny. - Islandia jest rosłym i silnym fizycznie zespołem. Strzelili wiele bramek po stałych fragmentach gry. Pod tym względem to groźny rywal.

 

Islandia w najnowszym notowaniu rankingu FIFA zajmuje 31. miejsce. Polacy są siedem pozycji niżej. Dla Grzegorza Krychowiaka takie zestawienia nie mają jednak większego znaczenia. - Dla mnie ranking FIFA jest drugorzędną sprawą. Nasz zespół interesuje wygrana. Rywal jest bardzo mocny. Islandczycy jako pierwsi zakwalifkowali się na Euro do Francji. Są silni fizycznie.To odpowiedni rywal, żeby przygotować się na te mistrzostwa. Mamy na to sześć meczów. Zaczynamy jutro. Chciałbym dodać, że wynik jest najważniejszy – mówił pomocnik Sevilli.

 

Dziennikarze byli zainteresowani preferencjami Krychowiaka odnośnie rywali na francuskim Euro. Jeden z liderów reprezentacji Polski uważa, że należy skupić się na sobie. - Nie interesuje mnie z kim będziemy grali w grupie we Francji. Pozostało do niego bardzo dużo czasu. Chcemy dążyć do perfekcji, wyeliminować błędy, które zdarzały nam się dotychczas. Rywali poznamy niedługo i wtedy będziemy się martwić.

 

Jeden z francuskich dziennikarzy spytał czy presja we Francji będzie porównywalna z turniejem w Polsce. - Nie byłem na Euro 2012, bo zdawałem maturę - odpowiedział żartobliwie. Po chwili dodał: - Nie chcemy pompować balonika. Chcemy wyjść z grupy. Mamy młody, ambitny zespół, który się ciągle rozwija. Jeśli będziemy dążyć obraną drogą, to możemy uzyskać korzystny wynik.

 

HUBERT BŁASZCZYK

TWITTER: @hubertblaszczyk
Kategoria: Piłka nożna
Komentarze (0)