Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Piłka nożna Adam Nawałka: Dobry film zaczyna się od trzęsienia ziemi

Adam Nawałka: Dobry film zaczyna się od trzęsienia ziemi

Piłka nożna | 13 listopada 2015 23:38 | Hubert Błaszczyk
Adam Nawałka
fot. Marcin Karczewski / Superstar.com.pl
Adam Nawałka

- Islandia była bardzo trudnym, wymagającym przeciwnikiem. Oni stracili sześć bramek w całych eliminacjach. My strzeliliśmy im cztery. To ma swoją wymowę – mówił po meczu selekcjoner, Adam Nawałka. Zapytany o skład na wtorkowe spotkanie dodał: - Po przyjeździe do hotelu i rozmowie z zawodnikami zawsze udajemy się do lekarza. Mam na myśli urazy. Nigdy nie żałujemy kości. W decyzjach personalnych na wtorkowe spotkanie będzie kluczowa decyzja lekarza.

 

- Dobry film zaczyna się od trzęsienia ziemi jak mawiał Hitchcock. Później napięcie rośnie. Bramkę straciliśmy w kuriozalnych okolicznościach. Później kontuzja Kuby. Trzeba było reagować. Okazało się po raz kolejny, że zawodnicy stanowią bardzo dużą siłę. W ofensywie dysponujemy atutami, które przynoszą konkretne efekty. W sferze mentalnej można upatrywać samych superlatywów. Nie było nawet chwili zwątpienia. W przerwie było bardzo spokojnie i merytorycznie. Tym bardziej były naciski na to, żeby przyspieszyć grę i być konsekwentnym. Sytuacje się pojawiły. W pierwszej połowie zabrakło nam skuteczności. Ten mecz to wartościowy sprawdzian. Widzieliśmy błędy. Nie chcę oceniać ich personalnie. Musimy poprawić grę w obronie. W szczególności jeśli chodzi o przejdzie do działań defensywnych po stracie. To wymaga zdecydowanej korekty. Wiemy, gdzie są słabsze strony. Będziemy nad tym pracować – komentował na gorąco selekcjoner.

 

Polacy rozegrali świetne spotkanie w ofensywie, gdzie w drugiej połowie wychodziło im niemal wszystko. Dużo pracy naszą reprezentację czeka naszą drużynę w defensywie. Adam Nawałka to jednak urodzony optymista i zapewnia, że błędy zostaną rozwiązane. - Podchodzę z optymizmem do pracy, która nas czeka. Jestem uradowany z tego, że drużyna jest mocna psychicznie. Bez obaw patrzę w przyszłość. Trzeba być czujnym. Muszą pojawić się korekty, co do organizacji gry. To z pewnością zostanie wykonane. Nie traktujemy tych meczów jako sparingi. To bardzo istotne mecze międzypaństwowe, które wnoszą dużo do naszego warsztatu. Dzięki temu wiemy, w jakim punkcie jesteśmy.

 

Spotkanie przeciwko Islandii bardzo szybko zakończyło się dla Jakuba Błaszczykowskiego. Pomocnik opuścił boisko już w 12. minucie. - Jest to uraz mięśniowy. Jutro po USG będzie więcej wiadomo, co się stało – mówił Nawałka.

 

HUBERT BŁASZCZYK
TWITTER: @hubertblaszczyk
Kategoria: Piłka nożna
Komentarze (0)