Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Piłka nożna Petr Cech: Szczęsny jest zadowolony z gry w Romie i reprezentacji
Petr Cech z selekcjonerem, Pavlem Vrbą.
fot. Facebook
Petr Cech z selekcjonerem, Pavlem Vrbą.

Petr Cech: Szczęsny jest zadowolony z gry w Romie i reprezentacji

Piłka nożna | 16 listopada 2015 18:58 | Hubert Błaszczyk

- Nie wiem jak robi to Polska, ale w ostatnich latach wychowała wielu bramkarzy. Praca z bramkarzami jest u was bardzo dobra – mówił na przedmeczowej konferencji prasowej, Petr Cech. Golkiper Arsenalu Londyn odniósł się również do sytuacji, którą zastał w klubie. - Niestety, doszło do takiej sytuacji, że Szczęsny opuścił Arsenal. Myślę, że on sam jest zadowolony, że może grać w Romie i reprezentacji – przyznał szczerze.

 

Cech zapytany o opinię na temat polskiej reprezentacji wypowiadał się w samych superlatywach. - Polacy potwierdzili swoją jakość. Awansowali bezpośrednio z bardzo trudnej grupy. Na pewno odpowiednio nas sprawdzą. Ta drużyna stawia nie tylko na gwiazdy, ale zespół. To może być bardzo ciekawy mecz.

 

Czesi na mecz z Polską również nie wystawią pierwszej jedenastki. W bramce od pierwszej minuty powinien jednak zagrać Cech, który twierdzi, że to szansa dla zawodników drugiego planu. - Chcielibyśmy jutro wygrać i to będzie szansa dla zawodników, którzy nie mieli wielu okazji do gry. Ponadto to ostatni mecz w tym roku. Z obu stron to będzie szansa, żeby pokazać się selekcjonerowi.

 

Wtorkowym spotkaniem z Polską, Petr Cech wyrówna rekord liczby występów w kadrze narodowej Karela Poborsky'ego. - Wyrównać rekord legendy czeskiej piłki to wielki zaszczyt. Nie myślałem o tym, ale to duża indywidualna nagroda. Kiedy byłem dzieckiem, chciałem zagrać choćby jeden mecz dla reprezentacji - zakończył Cech.

 

HUBERT BŁASZCZYK

TWITTER: @hubertblaszczyk


Kategoria: Piłka nożna
Komentarze (0)