Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Piłka nożna Pavel Vrba: Vacek jest najlepszym zawodnikiem Ekstraklasy

Pavel Vrba: Vacek jest najlepszym zawodnikiem Ekstraklasy

Piłka nożna | 16 listopada 2015 19:15 | Hubert Błaszczyk
Kamil Vacek (z prawej) to według selekcjonera Czechów najlepszy zawodnik Ekstraklasy.
fot. Marcin Karczewski / Superstar.com.pl
Kamil Vacek (z prawej) to według selekcjonera Czechów najlepszy zawodnik Ekstraklasy.

- Kamil Vacek rozpocznie od samego początku. Swoją grą w Gliwicach wywalczył sobie tę możliwość. Jest najlepszym zawodnikiem polskiej ekstraklasy - powiedział selekcjoner reprezentacji Czech, Pavel Vrba. Dodał też, że doskonal zna specyfikę polskiej ligi: - Znam waszą ligę. Grałem dużo sparingów z polskimi zespołami. Ta liga jest na wysokim poziomie. Jeżeli czeski zawodnik gra tu dobrze, to musi dostać szanse w reprezentacji.

 

- To straszne co stało się we Francji. To przerażające dla całej Europy. Trzeba się umówić z PZPN na minutę ciszy. Chcemy pokazać naszą solidarność - mówił Vrba zapytany o ostatnie wydarzenia z Paryża.


Czesi podobnie jak Polacy do wtorkowego spotkania nie przystąpią w najmocniejszym zestawieniu. Trener Vrba podkreślał, że to ostatni dzwonek, żeby przetestować zawodników pod kątem Euro. - Mamy zawodników, których chcemy wypróbować na rożnych pozycjach. Podobnie graliśmy u siebie w drugiej połowie z Serbią. Mam nadzieję, że zmiennicy staną na wysokości zadania. Mamy przedostatni termin teraz, a później w marcu, kiedy możemy wypróbować zawodników. Poźniej nie będzie takiej szansy. Gracze, którzy tutaj są mają otwarte drzwi do kadry.

 

- Każda reprezentacja bez kluczowych zawodnikow traci na wartości, ale często zdarza się, że zmiennicy chcą pokazać się jak najlepiej - dodał Vrba.  - Zastąpienie Lewandowskiego jest jednak niemożliwe. To zawodnik najwyższej klasy.
 

- Żadnej umowy między trenerami nie było. Jest to okres, kiedy testujemy zawodników. Sporo graczy, którzy jutro zagrają, wystepuja za granicą - mówił czeski selekcjoner. Uchylił też nieco rąbka tajemnicy jeśli chodzi o zestawienie Czechów. - Mogę zdradzić, że oprócz Cecha od pierwszej minuty wystąpi Suchy. Nie powiedziałbym, że to będzie dużo słabszy skład. Polska ma bardzo dobrą drużyne i nie będzie to mecz drugiej kategorii - zakończył optymistycznie Vrba. 

 

HUBERT BŁASZCZYK

TWITTER: @hubertblaszczyk


Kategoria: Piłka nożna
Komentarze (0)