Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Piłka nożna Pavel Vrba: Polacy tworzą kolektyw. Pokazaliście jakość
Szkoleniowiec Czechów to niezwykle ekspresyjny człowiek.
fot. Facebook
Szkoleniowiec Czechów to niezwykle ekspresyjny człowiek.

Pavel Vrba: Polacy tworzą kolektyw. Pokazaliście jakość

Piłka nożna | 18 listopada 2015 00:47 | Hubert Błaszczyk

- Polacy pokazali swoją jakość. Czytałem, ze niektórzy zawodnicy opuścili kadrę, ale macie bardzo silny zespół – mówił na konferencji prasowej Pavel Vrba. Selekcjoner reprezentacji Czech dodał: - To jest drużyna, nie indywidualności. Tworzycie kolektyw. Awansować z tak trudnej grupy to duży wyczyn.

 

- Chcieliśmy wypróbować obie jedenastki. Ten mecz nam dużo pokazał – mówił na gorąco po meczu Vrba. Selekcjoner Czechów wyróżnił gracza Piasta Gliwice Kamila Vacka. Miał też wiele pretensji do defensorów. - Z nowych graczy bardzo dobrze w środku pola grał Kamil Vacek. Pokazał, że ma bogatą przeszłość. Innych graczy stać na więcej. Plasil ma duże umiejętności. Dużo więcej oczekiwałem od naszej defensywy. Zawodników na poziomie reprezentacyjnym powinno stać na więcej. Chciałem od początku dać czystą kartę zawodnikom. To był ostatni raz, kiedy mogłem sobie na to pozwolić.

 

Vrba był zachwycony atmosferą panującą na Stadionie Wrocław. - 40 tysięcy widzów robi swoje. Taka atmosfera powinna być na każdym międzypaństwowym meczu. Zawodnicy, którzy występowali w drugiej połowie zbyt często nie przeżywają takich spotkań. W czeskiej lidze zdarza się to tylko w pucharach.

 

Selekcjoner gości odniósł się do udanych gier eliminacyjnych. - W ważnych meczach, które graliśmy spisaliśmy się dobrze. To był bardzo dobry rok w Eliminacjach do Mistrzostw Europy we Francji. Więcej punktów zdobyliśmy na wyjazdach. To pokazuje nasza siłę. W żadnym meczu nie udało nam się zagrać bez straconej bramki. To mnie martwi. Musimy więcej popracować, żeby przeciwnicy nie strzelali nam tyle bramek.

 

- Początek meczu był szalony, a nasza defensywa okropna. Jedna z tych bramek padła po kontrze i złym rozegraniu stałego fragmentu gry. Od 20 minuty dobrze graliśmy kombinacyjnie. Oczekiwałem jednak, że będziemy skuteczniejsi. Stałe fragmenty nas pokarały – analizował na gorąco Vrba. Na koniec poinformował, że będzie musiał pożegnać się z niektórymi graczami. Nie chciał jednak operować personaliami. - Są defensywni zawodnicy, którzy mogą mieć problemy. Nie chcę konkretyzować. Wszystko będzie załatwiane w szatni.

 

HUBERT BŁASZCZYK
TWITTER: @hubertblaszczyk
Zobacz również
Prawie gotowa kadra narodowa
18-lis-2015


Kategoria: Piłka nożna
Komentarze (0)