Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Piłka nożna Adam Nawałka: Nikt za darmo nie dostanie miejsca w reprezentacji
Adam Nawałka
fot. Marcin Karczewski / Superstar.com.pl
Adam Nawałka

Adam Nawałka: Nikt za darmo nie dostanie miejsca w reprezentacji

Piłka nożna | 18 listopada 2015 01:04 | Hubert Błaszczyk

– Jestem bardzo zadowolony, że wygraliśmy dzisiejsze trudne spotkanie. Zawodnicy od samego początku starali się przejąć inicjatywę. Była dobra organizacja gry i szybko strzelona bramka. W dość kuriozalnej sytuacji straciliśmy gola. Od tego momentu rywale przejęli inicjatywę – komentował na gorąco wtorkowy mecz z Czechami, selekcjoner Adam Nawałka.

 

- Będziemy dokładnie analizowali ten mecz. Bardzo cieszy mnie to, że wielu młodych zawodników wchodzi do drużyny i potwierdzają moje wybory. To był bardzo udany rok. Drużyna cały czas robi progres. Mamy coraz lepszą organizację w obronie i ataku pozycyjnym. Funkcjonowanie zespołu jest coraz lepsze. Oby tak dalej. Wiemy co jest przed nami. Pełni wiary i entuzjazmu patrzymy w przyszłość. Zdajemy sobie sprawę, że najtrudniejsze dopiero przed nami. Spokojnie zabieramy się do pracy – dodał selekcjoner.

 

Zapytany o rolę w kadrze Sebastiana Mili, Nawałka odpowiedział dość ekspresyjnie. - Musi Pan spytać krytyków, jaka jest opinia na temat Sebastiana. Szanuję opinię dziennikarzy i ekspertów, ale ufam swoim wyborom. Mila otrzymał szansę w tym meczu, powołałem go na ten mecz. Wcześniej nigdy mnie nie zawiódł i wiele zrobił dla tej drużyny – mówił selekcjoner. Po chwili dodał: - Życie idzie naprzód. Zbliża się okres, gdzie będziemy musieli podejmować decyzje personalne. Na zgrupowaniu było 28 zawodników. Mieliśmy taką strategię, żeby piłkarze zapoznali się z organizacją gry. To bardzo ważne w przypadku kontuzji. Wszystko zależy od formy piłkarzy. Między innymi Sebastiana. Nikt za darmo nie dostanie miejsca w reprezentacji i biletu na mistrzostwa Europy.

 

Polacy ponownie zagrali koncertowo w ofensywie. Mocnemu rywalowi strzelili trzy bramki. Martwi jednak kolejny mecz bez czystego konta. Selekcjoner patrzy jednak w przyszłość z optymizmem. - Cieszy nas, że są postępy w organizacji gry w defensywie. W porównaniu z poprzednim meczem straciliśmy jedną bramkę mniej. Będą pewne rotacje personalne, mamy pomysł na grę, ale w takich meczach chcemy dać szansę innym. Na początku mojej pracy wszyscy obawiali się o środek obrony i lewego obrońcę. Poradziliśmy sobie z tym w eliminacjach mistrzostw Europy. Jestem przekonany, że tak będzie też podczas przygotowań.

 

Nawałka odniósł się również do wstrząsających doniesień z Hannoveru, gdzie odwołano mecz pomiędzy Niemcami a Holandią, a także zamachów w Paryżu. - Wszyscy jesteśmy zaniepokojeni i wstrząśnięci wydarzeniami. Musimy myśleć o tym, co przed nami. Jestem przekonany, że mistrzostwa się odbędą i będą bardzo bezpieczne. Nie wyobrażam sobie innej sytuacji. Wszystkie środki zostaną podjęte, żeby tak było. My staramy się nie myśleć o tym. To nie od nas zależy. Skupiamy się na sobie. Wyrazem współczucia była minuta ciszy oraz czarne opaski na przedramionach zawodników.

 

HUBERT BŁASZCZYK
TWITTER: @hubertblaszczyk


Zobacz również
Prawie gotowa kadra narodowa
18-lis-2015

Kategoria: Piłka nożna
Komentarze (0)