Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Piłka nożna Miroslav Radović dla SPORT4FANS.PL: Wracamy na właściwe tory

Miroslav Radović dla SPORT4FANS.PL: Wracamy na właściwe tory

Piłka nożna | 09 marca 2013 18:45 | Przemysław Drewniak
Miroslav Radović wierzy, że Legia wkrótce powróci do optymalnej formy
fot. Wojciech Tarchalski / Superstar.com.pl
Miroslav Radović wierzy, że Legia wkrótce powróci do optymalnej formy

Wydarzeniem trwającej 18. kolejki T-Mobile Ekstraklasy jest niewątpliwie pierwsze wiosenne zwycięstwo warszawskiej Legii. Drużyna, która po zimowych wzmocnieniach została okrzyknięta absolutnym faworytem do zdobycia mistrzostwa Polski, nie rozegrała w Bielsku-Białej wielkiego meczu, ale pokazała się z lepszej strony niż w spotkaniach z Koroną Kielce i GKS-em Bełchatów. Duży wkład w ten sukces miał Miroslav Radović. Serb wrócił do składu warszawian po pauzie spowodowanej kartkami i rozruszał ofensywę drużyny Jana Urbana, będąc najczęściej wyróżniającym się zawodnikiem na boisku. W rozmowie z naszym serwisem podzielił się swoimi wrażeniami po meczu z Podbeskidziem.


Dziś odnieśliście wielkie zwycięstwo, bo po dwóch słabych występach wreszcie przyszło przełamanie. Ale łatwo nie było.

Czy ja wiem, czy wielkie? Najważniejsze jest to, że wygraliśmy i wracamy do Warszawy z trzema punktami, bo po to tutaj przyjechaliśmy. Przeciwnik pokazał się dziś z dobrej strony, a my mieliśmy momenty dobrej gry. Po tych dwóch meczach, w których straciliśmy dużo punktów, w końcu udało nam się wygrać i mam nadzieję, że już wszystko wraca do normy.


No właśnie, dobre momenty były, ale w takim meczu jak ten Legia powinna chyba częściej dominować na boisku.

Wydaje mi się, że zagraliśmy lepiej w drugiej połowie. Patrząc na cały mecz stworzyliśmy sobie dość dużo sytuacji, ale wykorzystaliśmy tylko dwie i nad skutecznością na pewno musimy nad tym popracować. Nie możemy też tracić bramek. Dziś znów pozwoliliśmy na to przeciwnikom, ale na szczęście udało nam się szybko odpowiedzieć. Mam nadzieję, że w meczu z Górnikiem pokażemy, że wracamy na właściwe tory.


Dzisiaj zaprezentowaliście się lepiej niż przed tygodniem, gdy nie mógł Pan wystąpić w meczu z Bełchatowem. Pana powrót pomógł w tak dużym stopniu drużynie?

To wy jesteście od tego, żeby mnie oceniać. Dziś z mojej strony na pewno nie zabrakło zaangażowania, starałem się pomóc mojej drużynie. Będę ciężko pracował, by moja forma była jak najwyższa, oceny pozostawiam Wam i kibicom.


W meczu z Górnikiem zobaczymy tę Legię, na którą czekają kibice przy Łazienkowskiej?

Po ostatnich słabych meczach jesteśmy im to winni. Mogę zagwarantować, że zrobimy wszystko, żeby wygrać, choć na pewno będzie ciężko. Górnik to bardzo dobry zespół, ma swoje atuty, w końcu nie przypadkowo zajmuje wysokie miejsce w tabeli. Musimy liczyć się z tym, że na Legię każdy mobilizuje się teraz szczególnie.


A jak się Wam gra na takim stadionie jak ten w Bielsku-Białej? Jesteście bardziej przyzwyczajeni do nowoczesnych, dużych obiektów, gdzie jest znacznie więcej kibiców i panuje lepsza atmosfera. Trudniej się zmobilizować na taki mecz?

Nie, staramy się koncentrować tylko na grze, niezależnie czy ogląda nas tysiąc czy 20 tysięcy ludzi. Akurat dzisiaj atmosfera na stadionie była całkiem przyzwoita. Może i nie było wielu kibiców, ale było dosyć głośno, nie zabrakło dopingu. Najważniejsze, że udało nam się tutaj wygrać i teraz czeka nas miła podróż do Warszawy.


Po meczu w Bielsku-Białej rozmawiał Przemysław Drewniak.

Kategoria: Piłka nożna
Komentarze (0)