Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Piłka nożna Wybraliście Mecz Roku 2015. Zaskakujący zwycięzca?

Wybraliście Mecz Roku 2015. Zaskakujący zwycięzca?

Piłka nożna | 22 stycznia 2016 21:08 | Marcin Borciuch

fot. thisisfootball.com

W organizowanej przez Grzegorza Krychowiaka akcji, przeprowadzonej we współpracy z magazynem FourFourTwo i firmą Samsung, wzięło udział kilka tysięcy kibiców i kilkadziesiąt redakcji piłkarskich. Najwięcej głosów zostało oddanych na mecz o Superpuchar Europy pomiędzy Sevillą a Barceloną.


Wyboru można było dokonywać na stronie www.fourfourtwo.pl/meczroku. Redakcja magazynu zaproponowała 10 najciekawszych jej zdaniem meczów z minionych dwunastu miesięcy, ale nie obowiązywały żadne ograniczenia w wyborze. Dlatego obok głosów na mecz Polska – Irlandia znalazły się wskazania na spotkanie Olimpii Elbląg z Olimpią Zambrów z końca sezonu 2015 czy… mecz Podlasie Sokołów Podlaski – Orzeł Unin w okręgowej lidze siedleckiej.


Na swoim oficjalnym profilu na Facebooku, Grzegorz Krychowiak dziękował kibicom za udział w akcji, śmiejąc się, że najczęściej wskazywany był akurat ten mecz z zestawienia, który w 2015 roku przegrał. Przyznał jednak, że nie dziwi się wyborowi kibiców, mimo niekorzystnego dla niego wyniku tego spotkania (Sevilla przegrała 4:5). A trzeba pamiętać, że ubiegły rok był dla „Krychy” niezwykle udany - był nie tylko liderem Reprezentacji Polski, która w dobrym stylu awansowała na EURO 2016 we Francji, ale też stał za sukcesem Sevilli w Lidze Europy UEFA. - To jak dotąd największy sukces w mojej karierze. W dodatku zdobyłem swoją pierwszą bramkę na Stadionie Narodowym. Ukraińcy postawili naprawdę ciężkie warunki... Gdybym zapłacił komuś za scenariusz tego meczu, to pewnie nie napisałby go lepiej niż zrobiło to życie – zdradził Grzegorz Krychowiak.


Majowy triumf „Rojiblancos” nad Dnipro w Warszawie znalazł się jednak dopiero na drugim miejscu w głosowaniu kibiców (22 % głosów). Najczęściej wybierany mecz - Superpuchar Europy Sevilla – Barcelona w Tbilisi - był wpisywany przez co czwartego głosującego (25,5%). Na trzecim i czwartym miejscu znalazły się z kolei spotkania reprezentacji – z Irlandią (16%) i Szkocją (10%). Prawie co dziesiąty głosujący wybierał też inne spotkanie niż 10 proponowanych na stronie.


Pełne zestawie głosów:

Kategoria: Piłka nożna
Komentarze (0)