Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Piłka nożna Powołania na mecz z Islandią! Są niespodzianki!
Kamczyk powinna być liderką kadry
fot. wikipedia.org,
Kamczyk powinna być liderką kadry

Powołania na mecz z Islandią! Są niespodzianki!

Piłka nożna | 29 stycznia 2016 18:01 | Krzysztof Mokrzycki

Trener reprezentacji, Wojciech Basiuk, podał nazwiska zawodniczek powołanych na najbliższe spotkanie kadry narodowej, w którym to Orlice zagrają w Niecieczy z Islandią. Z racji, że nie jest to oficjalny termin FIFA, skład składa się wyłącznie z zawodniczek na co dzień biegających po boiskach polskiej Ekstraligi.Zaskoczeń mimo wszystko nie brakuje. Wśród powołanych brakuje piłkarek mistrza Polski z Konina, co sprawia, że zawodniczki będące dotąd jakby na drugim planie w rodzimej lidze dostaną swoją szansę w kadrze. Wśród powołanych nie brakuje nazwisk uznanych i ogranych już w meczach międzynarodowych, jak choćby Darii Antończyk czy Eweliny Kamczyk, ale są też piłkarki, które w powszechnej opinii zasłużyły na ten zaszczyt. Szansę debiutu w kadrze narodowej będą miały dziewczyny, które ostatnio były rozmówczyniami na naszym portalu, a więc wiecznie uśmiechnięta Ola Bosacka z AZS PWSZ Wałbrzych oraz słynąca z dobrze bitych kornerów Joanna Wróblewska z AZS Wrocław.


Wśród bramkarek raczej bez niespodzianek – pod nieobecność Szymańskiej z Medyka, konkurentką Antończyk będzie Anna Palińska z KKP Bydgoszcz. Zawodniczka, która swoją postawą w każdym meczu udowadnia, że grając w jednym ze słabszych zespołów ligi też można spełniać marzenia. Wśród defensorek pojawiło się także nazwisko Aszkiełowicz z Wałbrzycha. Dla niej nie jest to jednak pierwsza styczność z kadrą, bowiem ocierała się o nią już podczas gry we Wrocławiu. Nie brakuje też wyróżniających się piłkarek z Łęcznej, czyli, prócz wspomnianej Kamczyk; Hajduk, Guściora, Szewczuk. W gronie powołanych są także trzy zawodniczki z zaplecza Ekstraligi: Wiankowska i Kurek z UKS SMS oraz Zapała z AZS UJ Kraków.Co rzuca się w oczy? Przede wszystkim fakt, że po raz kolejny nie ma w reprezentacji ani jednej zawodniczki z Zagłębia Lubin, które przecież zajmuje najniższy stopień podium w Ekstralidze. Jakoś dziwnym trafem selekcjoner za każdym razem mija Lubin szerokim łukiem i na próżno szukać „Miedziowych” wśród powołanych. A przecież Płonowska, Dąbek czy Zdunek w lidze są postaciami niemal pierwszoplanowymi. Swoich powołań nie doczekał się też Mitech Żywiec. Brakuje także skutecznej Agaty Sobkowicz czy chociażby efektownie grającej Lindy Dudek. Jest za to miejsce dla jej klubowych koleżanek: Janickiej oraz Magdy… Dudek. Grono powołanych uzupełniają wrocławianki: Matysik i Dereń oraz bohaterka ostatniego meczu biało-czerwonych, czyli Nikol Kaletka.

Na co mogą liczyć kibice, którzy pojawią się na stadionie w Niecieczy? Na pewno na to, że przeciwko Islandii, która najpewniej też nie przyjedzie do Polski optymalnym składem, zobaczymy walkę o każdy centymetr boiska, co możemy zwłaszcza obiecać w przypadku Bosackiej oraz Wróblewskiej. Jednak wobec braku międzynarodowego ogrania wielu piłkarek, ciężar gry na swoje barki będą musiały wziąć te najbardziej ostatnimi czasy ograne, jak Dominika Grabowska, Nikol Kaletka czy też Ewelina Kamczyk.Generalnie Basiuk zaskoczył powołaniami, ale bardziej chyba na plus niż minus. W końcu dostrzegł zawodniczki, które na rodzimym podwórku wręcz wychodzą z siebie, aby dostać szansę. Teraz one mają swoją wielką chwilę, a naprawdę nie potrafię sobie wyobrazić, co działo się w ich domach po otrzymaniu oficjalnej informacji, że kadra wzywa. Przecież reprezentacja jest, a przynajmniej powinna być, najważniejszym dobrem dla wszystkich. Prawda?


LISTA POWOŁANYCH:

Daria Antończyk (AZS PWSZ Wałbrzych)
Weronika Aszkiełowicz (AZS PWSZ Wałbrzych)
Aleksandra Bosacka (AZS PWSZ Wałbrzych)
Anna Zapała (AZS UJ Kraków)
Agata Guściora (GKS Górnik Łęczna)
Marlena Hajduk (GKS Górnik Łęczna)
Jagoda Szewczuk (GKS Górnik Łęczna)
Ewelina Kamczyk (GKS Górnik Łęczna)
Anna Palińska (KKP Bydgoszcz)
Beata Janicka (KS GOSIRKI POLFLAM Piaseczno)
Magdalena Dudek (KS GOSIRKI POLFLAM Piaseczno)
Nikol Kaletka (KKS Czarni Sosnowiec)
Sylwia Matysik (KS AZS Wrocław)
Dominika Grabowska (KS AZS Wrocław)
Dominika Dereń (KS AZS Wrocław)
Joanna Wróblewska (KS AZS Wrocław)
Martyna Wiankowska (UKS SMS Łódź)
Kinga Kurek (UKS SMS Łódź)

 

 

Mecz z Islandią rozpocznie się na stadionie w Niecieczy w Walentynki, 14.02.2016 o godzinie 12:00.

Kategoria: Piłka nożna
Komentarze (0)