Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Piłka nożna Pogoda popsuła hit. Piast bez zwycięstwa na wiosnę!

Pogoda popsuła hit. Piast bez zwycięstwa na wiosnę!

Piłka nożna | 19 lutego 2016 22:31 | Hubert Błaszczyk
Kamil Vacek (z prawej) nie pograł sobie w trudnych warunkach.
fot. Marcin Karczewski / Superstar.com.pl
Kamil Vacek (z prawej) nie pograł sobie w trudnych warunkach.

Nie udał się hit 23. kolejki Ekstraklasy pomiędzy Piastem Gliwice a Pogonią Szczecin. Piłkarzom szyki pokrzyżowała pogoda. Murawa z powodu padającego śniegu nie nadawała się zbytnio do gry w piłkę nożną. – To warunki graniczne, żeby odbył się mecz – mówił w przedmeczowym wywiadzie Radoslav Latal. I miał rację. Gry w piłki było niewiele. Spotkanie zakończyło bezbramkowym remisem.


Bohaterem spotkania była… piłka. Okazało się, że w Gliwicach nie było pomarańczowej „zimówki”. Piłkarze musieli więc grać żółtą futbolówką, co nastręczało trudności w śledzeniu pojedynku. Ten stał na niskim poziomie. Więcej z gry miał Piast, który w drugiej połowie zdecydowanie przeważał na boisku. Liczba strzałów nie przełożyła się na podbramkowe zagrożenie stwarzane przez lidera Ekstraklasy. Obie drużyny nie wykorzystywały licznych stałych fragmentów gry, które w tej pogodzie mogły okazać się kluczowe.


W Gliwicach po dwóch spotkaniach mogą być rozczarowani. Tym bardziej, że z Pogonią mogli przegrać, bo dwa razy groźnie było po strzałach Adama Frączczaka. W następnej kolejce gliwiczanie pojadą do Gdańska, gdzie o premierowe zwycięstwo może być bardzo trudno. W przypadku dwóch zwycięstw Legii już 27 lutego możemy być świadkami zmiany lidera.


Piast Gliwice – Pogoń Szczecin 0:0 (0:0)


Zobacz również
Quo vadis Jagiellonio?
19-lut-2016

Kategoria: Piłka nożna
Komentarze (0)