Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Piłka nożna Krzysztof Ostrowski: Chłopcy spoza Wrocławia muszą mieć świadomość wojny

Krzysztof Ostrowski: Chłopcy spoza Wrocławia muszą mieć świadomość wojny

Piłka nożna | 04 marca 2016 16:42 | Maciej Baraniak
Krzysztof Ostrowski zapowiada walkę w derbach.
fot. Marcin Karczewski / Superstar.com.pl
Krzysztof Ostrowski zapowiada walkę w derbach.

- Cały Wrocław tym żyje, cały Wrocław o tym rozmawia. Nawet jak się spotka kibiców na zewnątrz, poza klubem – wszyscy już mówią o tym meczu nawet już nie w tym tygodniu, ale już tydzień wcześniej – mówił na konferencji prasowej przed meczem z Zagłębiem Lubin piłkarz Śląska Wrocław, Krzysztof Ostrowski.

 

- Chcąc nie chcąc czuje się ten mecz i tak naprawdę nie trzeba się do niego mocno mobilizować. Sama waga tego spotkania powoduje to , że człowiek jest dodatkowo zmobilizowany i przygotowany, jak już powiedziałem, przysłowiową ,,wojnę’’ – dodał Ostrowski.

 

Zawodnik Śląska zapytany czy to, że grał dla Zagłębia ma dla niego jakieś znaczenie – odpowiedział negatywnie. - Nie, absolutnie nie. Pamiętam jak byłem w Zagłębiu to dobrze, że nie trafiłem na Śląsk, bo wtedy byłby problem. Teraz nie ma żadnego problemu i traktuję to jak każdy wrocławiak, jest to jakiś dodatkowy smaczek, ten mecz. To samo próbujemy przekazać chłopcom, którzy jeszcze nie grali w derbach i są spoza Wrocławia, żeby też mieli świadomość, że jest to swego rodzaju wojna.

 

Gra Zagłębia Lubin od początku rundy wiosennej opiera się na Filipie Starzyńskim. Czy wrocławianie specjalnie szykują się specjalnie pod tego zawodnika? - Nie koncentrujmy się na Zagłębiu. Jeżeli my zagramy tak jak potrafimy zagrać, to Zagłębiu nie wystarczy ich gra. Więc ten mecz wygramy i tak na to trzeba patrzeć.

 

Pierwszy gwizdek arbitra w sobotę o 18:00. Patrząc na nastawienie obu drużyn na Stadionie Miejskim we Wrocławiu szykuje się piłkarskie święto.

Kategoria: Piłka nożna
Komentarze (0)