Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Piłka nożna Jarosław Kubicki: Bramka strzelona w derbach smakuje podwójnie

Jarosław Kubicki: Bramka strzelona w derbach smakuje podwójnie

Piłka nożna | 06 marca 2016 09:26 | Maciej Baraniak
Kibice Zagłębia Lubin mają powody do radości.
fot. Marcin Karczewski / Superstar.com.pl
Kibice Zagłębia Lubin mają powody do radości.

Jarosław Kubicki – wychowanek lubińskiego Zagłębia, bramkę strzeloną w 14. minucie w dolnośląskich derbach z pewnością zapamięta na długo. Mimo niecałych 21 lat bardzo dobrze wkomponował się w drużynę ,,Miedziowych’’. W meczu ze Śląskiem Wrocław skutecznie wyeliminował z gry Japończyka – Ryotę Moriokę.

 

Sporym zaskoczeniem dla was było, że w wyjściowym składzie w zespole Śląska Wrocław wyszedł Ihor Tyszczenko?

 

Na pewno zaskoczyło. Mieliśmy jak zawsze odprawę przed meczem, patrzymy a tu nagle pojawia się nazwisko zawodnika, o którym praktycznie nic nie wiedzieliśmy. To było wielką niewiadomą, w jaki sposób będzie on grać. Zastanawialiśmy się czy będzie nastawiony defensywnie, ofensywnie czy będzie bardziej oskrzydlać akcje. Jednak okazało się, że praktycznie jego stroną mogliśmy trochę więcej grać w piłkę.

 

Czy trener Piotr Stokowiec już przed meczem mówił wam, żeby właśnie lewą stroną starać się grać częściej? Jak się potem okaże, to właśnie z tej części boiska otrzymałeś dokładną piłkę po dośrodkowaniu, po którym podwyższyłeś wynik na 2:0 .

 

Nie, ponieważ dokładnie do końca nie było wiadome kto tam zagra. W Śląsku mają kilku bocznych obrońców pretendujących do tej pozycji.

 

Wypunktowaliście zespół gospodarzy niczym wytrawny bokser. Pierwsza akcja gol, druga ponownie…

 

Tak, trzeba przyznać, że wyszliśmy pressingiem. Bramkarz popełnił błąd, który podał taką piłkę w środek zawodnikowi, który na plecach miał dwóch naszych. Bardzo dobrze się zachowaliśmy, że wykorzystaliśmy tę akcję. Czasami mamy tak ustalone, żeby starać się wychodzić wysoko pod przeciwnika. Kiedy się jednak cofamy, to później potrafimy szybko wyjść z kontrą. Tak jak to miało przebieg przy drugiej bramce.

 

Udało się wam zagrać ponownie na zero z tyłu.

 

Cieszymy się, że nie tracimy tych bramek. Z przodu na pewno coś wpadnie, mamy takich zawodników, którzy odpowiednio kreują grę. Wydaje mi się, że jak nie będziemy tracić bramek, to na pewno będziemy je strzelać.

 

Strzelenie gola w derbach to takie spełnienie marzeń?

 

Taka bramka strzelona w derbach smakuje podwójnie. Jako wychowanek Zagłębia zawsze chciałem zagrać w derbach. Zagrałem, strzeliłem, można powiedzieć, że to taki dodatkowy bonus.

 

Aby być pewnym udziału w grupie mistrzowskiej po podziale tabeli jeszcze kilku punktów wam brakuje. Jeśli spoglądasz na tabelę Ekstraligi bardziej patrzysz na to co robią zespoły wyprzedzające Zagłębie Lubin czy na te, które są za wami ?

 

Koncentrujemy się na każdym meczu, żeby wygrać. Zostały nam w tej rundzie zasadniczej cztery mecze i ważne jest, aby starać się je wygrać. Podchodzić do każdego jako najważniejszego i jeśli będziemy w tej pierwszej ósemce, to tylko możemy jeszcze więcej coś ugrać, nie patrząc do tyłu.

 

Rozmawiał Maciek BaraniakKategoria: Piłka nożna
Komentarze (0)