Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Piłka nożna Waldemar Fornalik powołał kadrę na Macedonię. Są zaskoczenia!

Waldemar Fornalik powołał kadrę na Macedonię. Są zaskoczenia!

Piłka nożna | 04 grudnia 2012 16:49 | Dominik Wardzichowski
Waldemar Sobota w "Biało-Czerwonych" barwach.
fot. Marcin Karczewski / Superstar.com.pl
Waldemar Sobota w "Biało-Czerwonych" barwach.

Waldemar Fornalik ogłosił listę zawodników, którzy pojadą na grudniowe spotkanie z Macedonią. Mecz zostanie rozegrany 14 grudnia w Turcji, a miejsce w samolocie znalazło się m.in. dla: Dominika Furmana, Jakuba Słowika i Bartosza Rymaniaka.

 

Brawa dla selekcjonera Fornalika, że nie bał się postawić na młodych i bardzo perspektywicznych zawodników warszawskiej Legii. Dominik Furman, Daniel Łukasik i Jakub Kosecki już w niedalekiej przyszłości mogą stanowić o sile naszej kadry. Najbliżej wywalczenia sobie stałego miejsca w reprezentacji jest „Kosa”, jednak podczas grudniowego sparingu z Macedonią musi udowodnić swoją wysoką dyspozycję.

 

Cieszy również powołanie dla Słowika, ale ciężko powiedzieć czy nie jest to nominacja troszkę na wyrost. Owszem Kuba udowodnił w kilku spotkaniach, że drzemią w nim spore umiejętności i potencjał, ale czy rewelacyjny ostatnio Dariusz Trela nie zasługuje bardziej na to powołanie? Za Słowikiem przemawia jednak młodość i pewnie dlatego selekcjoner uznał, że da mu szansę.

 

Nieporozumieniem jest nominacja Bartosza Rymaniaka. Obrońca Zagłębia Lubin to taki solidny ligowiec, ale na pewno nie gość do reprezentacji! No dobrze, wszyscy wiemy, że mamy deficyt bocznych obrońców, ale czy nie lepiej było powołać Bartkowskiego z Widzewa? Chłopak zagrał prawie wszystkie mecze w tym sezonie i zbierał bardzo pochlebne recenzje. No cóż, widocznie jedno wybicie piłki z pustej bramki otworzyło Rymaniakowi drogę do kadry…

 

Kolejne powołanie, co do którego ciężko znaleźć racjonalne wytłumaczenie, to obecność w kadrze Arkadiusza Piecha. Nie dość, że Arek nie strzela goli, to na dodatek jego Ruch zajmuje w ekstraklasie trzecie miejsce od końca. Widać, że Waldemar Fornalik nie pozbył się jeszcze sentymentu do „Niebieskich”…

Wiem, że to co teraz napiszę może wydać się śmieszne, ale to już bardziej na to powołanie zasługuje Bartek Ślusarski, w końcu to najlepszy „polski snajper" w ekstraklasie. ”Ślusarz” jest jaki jest, ale na chwilę obecną na bank jest lepszy od Piecha.   

 

Oto pełna lista zawodników powołanych na towarzyski mecz z Macedonią:

 

Bramkarze:

Łukasz Skorupski -GÓRNIK ZABRZE

Jakub Słowik -JAGIELLONIA BIAŁYSTOK

 

Obrońcy:

Łukasz Broź -WIDZEW ŁÓDŹ

Adam Danch -GÓRNIK ZABRZE

Artur Jędrzejczyk -LEGIA WARSZAWA

Tomasz Jodłowiec -ŚLĄSK WROCŁAW

Bartosz Rymaniak -ZAGŁĘBIE LUBIN

Jakub Rzeźniczak -LEGIA WARSZAWA

 

Pomocnicy:

Dominik Furman -LEGIA WARSZAWA

Przemysław Kaźmierczak -ŚLĄSK WROCŁAW

Jakub Kosecki -LEGIA WARSZAWA

Daniel Łukasik -LEGIA WARSZAWA

Szymon Pawłowski -ZAGŁĘBIE LUBIN

Waldemar Sobota -ŚLĄSK WROCŁAW

Paweł Wszołek -POLONIA WARSZAWA

 

Napastnicy:

Arkadiusz Milik -GÓRNIK ZABRZE

Arkadiusz Piech -RUCH CHORZÓW

 


źródło: PZPN
Kategoria: Piłka nożna
Komentarze (0)