Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Piłka nożna Mariusz Rumak: Mamy szanse na 3 punkty. Przewaga Ruchu? Automatyzmy.
Mariusz Rumak wierzy w zdobycie 3 punktów z Ruchem Chorzów.
fot. Marcin Karczewski / Superstar.com.pl
Mariusz Rumak wierzy w zdobycie 3 punktów z Ruchem Chorzów.

Mariusz Rumak: Mamy szanse na 3 punkty. Przewaga Ruchu? Automatyzmy.

Piłka nożna | 18 marca 2016 13:28 | Hubert Błaszczyk

Sobotnie spotkanie Śląska Wrocław z Ruchem Chorzów będzie pierwszym przed własną publicznością dla nowego szkoleniowca WKS-u Mariusza Rumaka. - Na pewno przewaga Ruchu Chorzów i sztabu szkoleniowego jest taka, że pracują ze sobą długo. Widać w organizacji ich gry pewne elementy powtarzalne i automatyzmy – mówił Rumak.

 

Patrząc na ligową tabelę, faworytem spotkania wydają się być Niebiescy ( Ruch w tabeli jest na 7. miejscu, Śląsk na 15. pozycji – dop.aut.). Jednak od zmiany szkoleniowca w klubie z ulicy Oporowskiej minęło już ponad tydzień czasu, więc dla Mariusza Rumaka jest coraz mniej zagadek we wrocławskim zespole. Na przedmeczowej konferencji zauważa: - Zastanawiałem się nad tym, który z naszych piłkarzy może dostarczyć piłkę Piotrkowi Celebanowi, który po stałych fragmentach strzelał bramki. To była taka niewiadoma, bo nie znałem tych piłkarzy treningowo, kto na ile potrafi wykonywać stałe fragmenty gry. Na pewno jest więcej informacji czysto warsztatowych. Wiele rzeczy się potwierdziło, że niektórzy piłkarze dokładnie mają taki potencjał jaki myśleliśmy, aby go wykorzystać.

 

Byłemu trenerowi Lecha Poznań i Zawiszy Bydgoszcz w jutrzejszym spotkaniu brak pauzującego za kartki, napastnika Kamila Bilińskiego, nie spędza snu z powiek. – Tak naprawdę za grę ofensywną jak i defensywną odpowiada cały zespół . Zespołowość będzie kluczem, jeśli chodzi o Śląsk Wrocław. Nie będziemy chcieli opierać jednego czy dwóch piłkarzy tylko o napastnika. Tak było m.in. w spotkaniu z Koroną Kielce, gdzie tych strzałów było zdecydowanie więcej niż wcześniej. I nie były to tylko strzały środkowego napastnika. W związku z czym, ustawiając grę ofensywną zespołu, zwracam uwagę na to, aby wykorzystać potencjał wszystkich piłkarzy. Także akcenty będą rozłożone.

 

Mariusz Rumak jest pierwszym trenerem zespołu Śląska Wrocław, to do niego należą główne decyzje, kto i gdzie zagra w najbliższym spotkaniu. Jednak nie oznacza to, że pozostaje obojętny na głosy chociażby piłkarzy, trenujących pod jego okiem. – Jestem trenerem , który stara się wykorzystać optymalnie potencjał piłkarzy. Czasami polega to na tym, że to ja wskazuję przy zmianie pozycji, że będziesz lepiej wyglądał w innym miejscu boiska. Jest to moja inwencja, ale słucham też piłkarzy gdzie oni czują się najlepiej. Takie rozmowy są, może nie podczas treningów, które są dynamiczne. Bardzo często rozmawiam z piłkarzami o wykorzystaniu ich potencjału i sam zadaję im takie pytanie – zdradza szkoleniowiec wrocławian.

 

Odnośnie jutrzejszego przeciwnika, zespołu Ruchu Chorzów pozostaje optymistą, ale dostrzega i nie bagatelizuje silnych punktów rywala. Łukasz Moneta, Kamil Mazek, Patryk Lipski, Mariusz Stępiński to tylko niektóre ,, młode wilczki’’ w talii Waldemara Fornalika, grający kolejny sezon w Ekstraklasie. Nie sposób zapomnieć także o ligowych wyjadaczach: Marku Zieńczuku, Łukaszu Surmie lub Macieju Iwańskim. – Serce mi mówi, że będziemy groźni i łatwo się nie poddamy. Nie chcę mówić, że ktoś tu jest faworytem bądź nie. Na pewno przewaga Ruchu Chorzów i sztabu szkoleniowego jest taka, że pracują ze sobą długo. Widać w organizacji ich gry pewne elementy powtarzalne i automatyzmy. Obserwując zajęcia treningowe uważam, że mamy szanse na trzy punkty. Myślę, że chorzowski zespół jest dobrze zbilansowany. Młodzież, która bardzo dobrze prezentuje się na boiskach ligowych jest podparta bardzo dobrym doświadczeniem z tyłu. Dlatego tak dobrze wyglądają z przodu, bo ta równowaga w zespole jest zachowana. Nawet kiedy popełniają błędy i tracą piłkę, to zawsze ktoś jest za ich plecami, aby te błędy naprawić.

 

WKS Śląsk Wrocław zagra z Ruchem Chorzów w sobotę o godz. 18 na Stadionie Miejskim we Wrocławiu.

Kategoria: Piłka nożna
Komentarze (0)