Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Piłka nożna Jan Urban: Nie sądzę, by ktoś mógł zatrzymać Legię w drodze po mistrzostwo

Jan Urban: Nie sądzę, by ktoś mógł zatrzymać Legię w drodze po mistrzostwo

Piłka nożna | 20 marca 2016 01:04 | Adrian Szymczak

fot. Monika Wantoła

W minorowym nastroju trener Jan Urban brał udział w pomeczowej konferencji prasowej. Jego zespół przegrał z Legią Warszawa 0:2 i był wyraźnie słabszy.

 

- Jest mi przykro z powodu takiego rezultatu, ponieważ spodziewaliśmy się czego lepszego od tego, co zobaczyliśmy na boisku. Legia postawiła poprzeczkę bardzo wysoko. Mimo wszystko byliśmy za bardzo osłabieni na tak dobrze prezentującą się drużynę gości. Mieliśmy trochę szczęścia na początku, ale bramki padły po naszych błędach i Legia już później kontrolowała grę. Mieliśmy swoją szansę, jeden z kontrataków wyglądał obiecująco, ale niestety nie udało się. - mówił po spotkaniu trener Jan Urban

 

Legioniści wygrywali większość pojedynków fizycznych, przez co zdominowali piłkarzy Jana Urbana. Kolejorz musiał sobie radzić bez swoich podstawowych zawodników, a Ci, którzy wybiegli na boisko też nie byli w stu procentach sprawni. Ryzykownym posunięciem było także wystawienie 17-letniego Kamila Jóźwiaka w pierwszym składzie - W drugiej połowie moi piłkarze zostawili dużo zdrowia na boisku. Tamas Kadar ma skręcony staw skokowy. Dzisiaj było widać dużą różnicę fizyczną w tych pojedynkach..Większość wygrywali goście, byli szybsi, silniejsi. Dzisiaj po prostu byli lepsi.

 

- Nie żałuję decyzji o wystawieniu Kamila Jóźwiaka. Szkoda, że Karol Linetty nie mógł zagrać. Jego występ konsultowałem nawet z trenerem Adamem Nawałką. Nie chcieliśmy ryzykować zdrowia zawodnika. Mam nadzieję, że po przerwie reprezentacyjnej do nas wróci i będziemy mieli z niego pożytek.

 

Ostatnie spotkanie zakończyło się zwycięstwem Kolejorza i kibice w Poznaniu mieli nadzieję, że ich klub po raz kolejny znajdzie patent na odwiecznego rywala. Legia jednak dobrze odrobiła lekcję i pokazała, że też potrafi wygrać w takim prestiżowym spotkaniu. - Różnica pomiędzy Lechem a Legią zatarła się w bardzo szybkim tempie. Legia postawiła wszystko na jedną kartę i się solidnie wzmocniła. Jest wiele spotkań, gdzie rywal dominuje, a ty możesz wyprowadzić kontrę. Niestety my nie mamy piłkarzy z nie wiadomo jaką szybkością, żeby ich wykorzystywać w ten sposób. Nie potrafiliśmy stworzyć zbyt wielu sytuacji w tym spotkaniu.


- Nie sądzę, by ktoś mógł zatrzymać Legię w drodze po mistrzostwo. Piast gubi punkty, różnica pomiędzy zespołami robi się coraz większa. Legia gra dobrą piłkę i ma zespół, który powinien zdobyć mistrzostwo.

 

Z Poznania
Adrian Szymczak

Kategoria: Piłka nożna
Komentarze (0)