Sport4fans.pl Piłka nożna Oceniamy Polaków: Rybus potwierdził klasę, słaby Grosik

Oceniamy Polaków: Rybus potwierdził klasę, słaby Grosik

Piłka nożna | 23 marca 2016 22:57 | Hubert Błaszczyk
Mecz przeciwko Serbii był słaby w wykonaniu Kamila Grosickiego.

Polacy po golu Jakuba Błaszczykowskiego pokonali 1:0 Serbię w towarzyskim meczu, który rozgrywany był na INEA Stadionie w Poznaniu. Nasza redakcja graczem spotkania wybrała skrzydłowego Fiorentiny. Ponadto wyróżniliśmy Wojciecha Szczęsnego i Macieja Rybusa. Tym razem słabiej zagrali Grzegorz Krychowiak i Kamil Grosicki.

Łukasz Fabiański – 7
W sytuacjach, w których musiał się wykazać spisywał się bez zarzutu. Świetnie obronił strzał z rzutu wolnego Adema Ljajica. Udanie rozpoczynał grę.

Łukasz Piszczek – 6
Przez większość spotkania zasługiwał na wyższą notę. W końcówce to jednak jego stroną szły bardzo niebezpieczne ataki Serbów. Przez 80 minut wygrywał pojedynki główkowe i udanie podłączał się do akcji ofensywnych.

Kamil Glik – 7
Prawdziwa ostoja defensywy. Może nie imponował ustawieniem, ale ofiarnością nadrabiał za cały blok defensywny. Kilkakrotnie ratował nasz zespół z poważnych opałów.

Bartosz Salamon – 5
Zaczął niepewnie, prokurując groźny rzut wolny Ljajica. Z upływem czasu było lepiej, ale nie ustrzegł się błędów. Ciekawy materiał na podstawowego obrońcę kadry w przyszłości.

Maciej Rybus – 8
Jeśli ktokolwiek miał wątpliwości czy Rybus nadaje się na lewego obrońcę po meczu z Serbami już ich mieć nie powinien. Zawodnik Tereka Grozny nie popełniał błędów. Siał popłoch na połowie przeciwnika. Imponował szybkością i przygotowaniem fizycznym.

Jakub Błaszczykowski – 8
Zaczął niemrawo, ale z każdą minutą rozkręcał się. Udany występ przypieczętował ładną bramką. Pokazywał się do gry. Chciał odwdzięczyć się Nawałce za otrzymaną szansę. Pokazał, że gra w klubie nie musi rzutować na jego formę. Dla dobra reprezentacji lepiej byłoby jednak, gdyby wywalczył miejsce w jedenastce Fiorentiny.

Grzegorz Krychowiak – 4
Tuż przed zejściem z boiska miał doskonałą sytuację na zdobycie bramki. Pomylił się o dobry metr. W grze Krychy było widać przerwę. Nie wyczuwał tempa, tracił piłki, grał do najbliższego zawodnika. Tego można było się spodziewać. Z każdym kolejnym spotkaniem powinno być coraz lepiej.

Piotr Zieliński – 5
Dwie połowy Zielińskiego. W pierwszej był bardzo niedokładny. Często tracił piłkę. Trzeba mu przyznać, że starał się grać odważnie, ale często mu się to nie udawało. W drugiej połowie zdecydowanie spokojniejszy. Nadal nie dał odpowiedzi czy warto na niego stawiać od pierwszej minuty.

Kamil Grosicki – 3
Słaby mecz Grosika. Przegrywał dryblingi, wprowadzał zamieszanie w obronie. Nieudanie bił stałe fragmenty gry.

Arkadiusz Milik – 7
Nie był bardzo widoczny, ale gdy już miał piłkę przy nodze wiedział co z nią zrobić. Niebywale groźny przy strzałach lewą nogą. W drugiej połowie trafił w słupek. Umiejętnie się zastawiał i przetrzymywał piłkę w środku pola.

Robert Lewandowski – 6
Był pieczołowicie kryty przez Serbów. Zatańczył z obroną przy bramce Błaszczykowskiego. Choć jego dośrodkowanie było nieudane, to skupił uwagę defensorów na sobie. Walczył, ale to nie był jego mecz.

Rezerwowi:

Wojciech Szczęsny – 8
Wszedł w mecz nieskoncentrowany, ale w kolejnych minutach ratował skórę kolegom. Miał też masę szczęścia, bo pomogła mu poprzeczka. Szczęście to również atrybut dobrego golkipera.

Teodorczyk, Jodłowiec, Kapustka, Borysiuk i Pazdan grali zbyt krótko, by ich ocenić.