Szukaj:

Sportowe artykuły, felietony, reportaże, wywiady i wiele więcej...

Sport4fans.pl Piłka nożna Adam Nawałka: Doświadczenie i umiejętności przemawiają za Kubą

Adam Nawałka: Doświadczenie i umiejętności przemawiają za Kubą

Piłka nożna | 23 marca 2016 23:33 | Hubert Błaszczyk
Adam Nawałka był zadowolony z gry Polaków.
fot. Marcin Karczewski / Superstar.com.pl
Adam Nawałka był zadowolony z gry Polaków.

- Kuba jest zawodnikiem, na którego bardzo liczymy. Doświadczenie i umiejętności przemawiają za nim. Oby Kuba był jak najlepiej przygotowany pod względem fizycznym, a na pewno dostarczy nam wiele radości z poziomu swojej gry. Jest bardzo ambitnym zawodnikiem. Dzisiaj pokazał te możliwości, o których myśleliśmy powołując go. Bardzo cieszy mnie, że pod względem indywidualnym i drużynowym wykonał swoją pracę – mówił po meczu z Serbią selekcjoner, Adam Nawałka.

 

- Był to bardzo wartościowy przeciwnik. To spotkanie dostarczyło nam bardzo dużo materiału. Cieszy postawa drużyny. Wiele fragmentów było na dobrym poziomie. Było kilka faz meczu, gdzie będziemy musieli popracować nad organizacją gry i detalami. Jest to rzeczą normalną. Spotkaliśmy się po raz pierwszy od czterech miesięcy i nie wszystko było dopięte. Brawa należą się za zaangażowanie, grę do samego końca. Gramy zawsze o zwycięstwo i dziś było również to widać. Te sprawdziany traktujemy jako jeden z etapów przygotowań do mistrzostw Europy – ocenił mecz z Serbią selekcjoner.

 

Nawałka tradycyjnie nie chciał oceniać poszczególnych piłkarzy. Chwalił bramkarzy i Bartosza Salamona. Nie chciał jednak dywagować czy pojedzie na Euro. - Dokładna analiza meczu, wszystkich formacji będzie po obejrzeniu materiału wideo. Trzeba chwalić drużynę grającą na zero z tyłu. Było kilka błędów, ale doskonale spisywali się bramkarze. Wojtek i Łukasz zaprezentowali kunszt. Wszyscy wykonali bardzo dobrą robotę. Nie chcę oceniać na gorąco, czy Bartek Salamon pojedzie na mistrzostwa Europy, czy zdał test. Trzeba je zdawać cały czas poprzez grę. Myślę, że Bartek rozegrał dobre spotkanie, a szczegóły będą analizowane. Cieszę się, że zawodnicy przyjeżdżają na mecz z wielkim entuzjazmem. To sprawia, że rywalizacja o kadrę na Euro jest bardzo duża.

 

Nie wiadomo w jakim składzie Polacy zagrają z Finlandią we Wrocławiu. Zazwyczaj w drugich spotkaniach Nawałka dawał szanse zmiennikom. - Obecne zgrupowanie miało dwa cele. Już wcześniej ustaliliśmy, że będzie się dla nas liczyło zgrywanie formacji i sprawdzenie innych rozwiązań personalnych. Chcemy to pogodzić. Mamy określony plan na mecz we Wrocławiu. Zobaczą to Państwo w sobotę. Decyzję zapadną w najbliższym czasie.

 

HUBERT BŁASZCZYK
TWITTER: @hubertblaszczyk

Kategoria: Piłka nożna
Komentarze (0)