Sport4fans.pl Piłka nożna Robert Lewandowski: Na boisku lepiej mówić, niż milczeć

Robert Lewandowski: Na boisku lepiej mówić, niż milczeć

Piłka nożna | 24 marca 2016 16:53 | Redakcja
Robert Lewandowski w meczu z Serbią

Polska pokonała Serbię w towarzyskim meczu w Poznaniu 1:0. Bohaterem meczu okazał się Jakub Błaszczykowski, który zdobył zwycięską bramkę. Drużyna Adama Nawałki wygrała, ale na boisku nie brakowało nerwów i dyskusji pomiędzy piłkarzami.

- Reakcja na murawie jest bardzo ważna. Jeżeli coś nie idzie, to trzeba wyciągać z tego wnioski. W meczach towarzyskich chcemy doskonalić naszą grę. Na boisku zdecydowanie lepiej mówić, niż milczeć. Nie ma nic gorszego, niż brak komunikacji pomiędzy piłkarzami. My staramy się szybko reagować i wybierać jak najlepsze rozwiązania – mówił po zwycięstwie z Serbią kapitan polskiej reprezentacji.

W Poznaniu do reprezentacji po długiej przerwie wrócił Bartosz Salamon. Piłkarz Cagliari od pierwszej minuty tworzył parę stoperów z Kamilem Glikiem. Jak ich współpracę ocenił Lewandowski? - Nie ma co ukrywać, bardziej skupiam się na ofensywie, ale najważniejsze, że nie straciliśmy bramki. Nasza defensywa rozegrała bardzo dobre spotkanie - ocenił napastnik Reprezentacji Polski.

W Poznaniu zawodnicy walczyli nie tylko ze swoimi przeciwnikami, ale też z murawą, która była bardzo nasiąknięta przez rzęsiście padający deszcz. - Ciężko jest grać efektownie w takich warunkach. Kibice przychodzą na mecz, żeby obejrzeć dobre widowisko, ale czasami jest tak, że murawa nie pozwala pokazać pięknej piłki. Chcieliśmy z Serbią zagrać widowiskowo, ofensywnie, ale musieliśmy dostosować się do warunków. Tym bardziej cieszymy się z wyniku – podsumował mecz z Serbią Lewandowski.